porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

W serialu dr House "Trzynastka" cierpi na PLĄSAWICĘ HUNTINGTONA. Na czym polega ta choroba?

Ta rzadka choroba zaczyna się niewinnie, objawy od drżenia rąk do spadku nastroju i luk w pamięci bywają niezauważalne, dopóki nie natkniemy się na lekarza diagnostę. Wtedy okazuje się, że to objawy obumierania komórek w mózgu. Czy można zatrzymać chorobę? Dowiedz się, jak przebiega pląsawica Huntingtona.

choroby dodano: 14.11.2011 10:35

Mukowiscydoza - czy można ją wykryć badaniami genetycznymi?

 Mukowiscydoza - jaka choroba kryje się pod tą nazwą? Skąd wiadomo, kto na nią choruje? Jak wyglądają badania w kierunku mukowiscydozy?

badania genetyczne dodano: 04.03.2013 11:09

Zespół Klinefeltera - choroba dotykająca mężczyzn. Przyczyny objawy i leczenie zespołu Klinefeltera

Zespół Klinefeltera to grupa chorób spowodowanych obecnością przynajmniej jednego dodatkowego chromosomu płciowego X w części lub we wszystkich komórkach ciała mężczyzny. Zespół Klinefeltera ujawnia się zwykle u chłopców po okresie dojrzewania. Jakie są przyczyny i objawy zespołu Klinefeltera? Jak leczy się zespół Klinefeltera?

androgeny dodano: 03.03.2013 17:20

Czy wiesz, że mukowiscydoza to najczęstsza choroba genetyczna u dzieci?

Mukolinki – tak pieszczotliwe nazywane są dzieci, które chorują na mukowiscydozę. Co to za choroba? Skąd się bierze mukowiscydoza i jakie daje objawy?

leczenie mukowiscydozy dodano: 01.09.2011 13:22

Czy mleko dla dzieci chorych na mukowiscydozę będzie refundowane?

Mukowiscydoza to choroba genetyczna, na którą w Polsce choruje ok. 1500 osób - na 2.5 tys. noworodków jedno rodzi się chore. chorzy wymagają specjalistycznego i kosztownego leczenia, jakby było mało - dzięki nowej liście leków refundacyjnych za puszkę mleka dla chortego dziecka musza płacić 46 zł!

choroba dodano: 18.01.2012 14:00

WRODZONA OBOJĘTNOŚĆ NA BÓL. Jak objawia się choroba, którą znamy z serialu Dr House?

Do serialowego dr House’a - wybitnego diagnosty, trafiają pacjenci z problemami medycznymi trudnymi do przyporządkowania jakiejś jednostce chorobowej. Jednym ze schorzeń, które wykrył po żmudnych badaniach u pacjenta, była wrodzona obojętność na ból z anhydrozą (congenital insensitivity to pain with anhidrosis skrót CIPA).  Co to takiego?

anhydroza dodano: 22.11.2011 12:06

Jak działa rak? Sekrety zabójczych komórek rakowych

„To jest obraz po wybuchu bomby” – tak jeden ze specjalistów powiedział na widok jądra komórki rakowej. Zmienione komórki zyskują moc najeźdźców i nieograniczoną zdolność ekspansji. Mogą rozwijać się w otoczeniu dowolnych komórek i dzielić się w nieskończoność.

apoptoza dodano: 04.02.2014 12:50 | odpowiedz (1)

Choroba czarnych kości. Skąd się bierze, jak się objawia i jak można ją leczyć?

Medyczna nazwa tej choroby brzmi: alkaptonuria. Potocznie mówi się o niej jednak: choroba czarnych kości. Wyjaśniamy, skąd się ta choroba bierze, jak się objawia i czy można ją leczyć.

alkaptonuria dodano: 23.10.2014 09:33

Zespół DOWNA - co to jest? Zespół wad wrodzonych

Zespół Downa to choroba genetyczna spowodowana trisomią chromosomu 21, czyli obecnością dodatkowego, trzeciego chromosomu. Osoby dotknięte zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze, ich rozwój psychiczny, intelektualny i fizyczny jest zakłócony.

PORADY NA KAŻDY TEMAT dodano: 04.10.2012 13:17

Zespół Pradera-Williego - co to za choroba?

Zespół Pradera-Williego zdarza się raz na 25000 urodzeń. To oznacza, że rocznie w Polsce rodzi się niespełna 20 takich dzieci. Choroba - choć nie jest śmiertelna - skazuje dziecko na otyłość. A monstrualna otyłość bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie.

hiperfagia dodano: 26.02.2015 12:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

choroba genetyczna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroba genetyczna. Wszystko na temat choroba genetyczna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.