porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak walczyć z chorobą lokomocyjną? Choroba lokomocyjna - jakie przyczyny, objawy i zapobieganie?

Nazywana jest chorobą lokomocyjną lub chorobą morską, lub kinetozą. Przyczyną tej przypadłości jest długotrwałe oddziaływanie ruchu (bujania, kołysania, wibracji) na błędnik znajdujący się w uchu wewnętrznym. Błędnik pozwala nam określić, gdzie jest góra, a gdzie dół i w jakim kierunku się poruszamy.

błędnik dodano: 30.04.2013 13:53

DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak zapobiegać CHOROBIE MORSKIEJ?

Choroba morska, to zespół objawów będących następstwem podrażnienia nadmiernie wrażliwego narządu równowagi, wywołanych kołysaniem statku. Jest jedną z tych przypadłości, która wcześniej czy później dopada każdego żeglarza. Nie ma znaczenia wiek, ani ilość przepływanych godzin!

Aviomarin dodano: 27.01.2012 14:39

Jak walczyć z chorobą morską podczas rejsu?

Choroba morska to sprawa indywidualna. Większość osób odczuwa podczas żeglowania dyskomfort związany z kołysaniem, ale ta dolegliwość nie jest bardzo uciążliwa. Zdarza się, że problem (czyli mdłości) pojawi się dopiero po wielu dniach rejsu. Jak sobie pomóc w zwalczaniu tych objawów?

Bałtyk dodano: 29.09.2011 11:47

Choroba morska - jak z nią walczyć?

Choroba morska to przypadłość, z którą możemy zetknąć się po raz pierwszy na wakacjach. Jakie są objawy i jak sobie radzić z tą chorobą?

choroba lokomocyjna dodano: 17.02.2015 13:34

O jakich problemach psychicznych świadczy choroba lokomocyjna?

Zobacz, jakie problemy emocjonalne leżą o źródeł choroby lokomocyjnej i jak sobie z nimi poradzić.
choroba lokomocyjna dodano: 04.11.2013 11:53
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Piękna, czarnowłosa aktorka, znana z serialu "Ranczo", to osoba wszechstronnie ...

choroba morska szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroba morska. Wszystko na temat choroba morska na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.