porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

SKANOWANIE SERCA - na czym polega to badanie? Jak się do niego przygotować?

Skanowanie serca to nowoczesne badanie, które umożliwia zajrzenie do wnętrza serca bez otwierania klatki piersiowej. Jest bardzo przydatne m.in. w rozpoznaniu choroby wieńcowej i po zawale. W przeciwieństwie do koronarografii jest badaniem nieinwazyjnym i nie wymaga pobytu w szpitalu. Mówimy, jak dokładnie wygląda skanowanie serca i jak się do niego przygotować.

badanie serca dodano: 03.08.2013 19:05

Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić?

Choroby układu krążenia mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Bardzo ważna jest właściwa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jak rozpoznać objawy choroby wieńcowej?

badania dodano: 24.02.2013 11:15

Jakie są skutki palenia papierosów? Sprawdź na co szkodzi palenie

Choroby będące skutkiem nałogowego palenia papierosów to przede wszystkim nowotwory, choroby układu krążenia i choroby płuc. Ale lista powikłań i dolegliwości jest znacznie dłuższa. Pomyśl o tym, zanim sięgniesz po papierosa. Jakie są skutki palenia?

astma dodano: 04.06.2012 17:35 | odpowiedz (1)

Dziedzicznie wysoki zły cholesterol - jak leczy się rodzinną hipercholesterolemię?

O wysokim poziomie cholesterolu nie zawsze decyduje tłusta dieta i brak ruchu. Około 75 tysięcy Polaków ma dziedzicznie wysoki poziom złego cholesterolu. Leczenie rodzinnej hipercholesterolemii polega jest trudniejsze i wymaga stałego przyjmowania leków - statyn. Poziom cholesterolu powyżej normy może też być skutkiem nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób wątroby i nerek lub niedoczynności tarczycy.

cholesterol dodano: 05.08.2013 12:17

Czy czerwone wino służy zdrowiu?

Pijąc czerwone wino, zmniejszamy ryzyko zawału serca - prawda czy mit? Sprawdź, kiedy picie czerwonego wina jest niewskazane i jaka ilość trunku korzystnie wpływa na nasz organizm.

cholesterol dodano: 13.02.2012 14:30

Jakie są zalety grejpfruta sweetie? Poznaj przepis na sałatkę ze sweetie

Najwiekszym skarbem ukrytym w w zielonym grepfrucie sweetie jest bogactwo antyoksydantów. Chronią nasz organizm przed nowotworami. Zajadaj sie więc sałatkami ze sweetie, a opóźnisz procesy starzenia w swoim organizmie. Poznaj przepis na sałatkę ze sweetie.

antyoksydanty dodano: 20.02.2012 16:15 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

choroba wieńcowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroba wieńcowa. Wszystko na temat choroba wieńcowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.