porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak łagodzić OBJAWY WRZODÓW ŻOŁĄDKA? Jakie domowe metody na chorobę wrzodową?

Nasilają się zwłaszcza w tzw. przejściowych porach roku - jesienią i wiosną, choć przyczyną ich pojawiania się wcale nie są pory roku. One tylko zwiększają ryzyko i nasilają dolegliwości. Wrzody trawienne to w gruncie rzeczy ubytki w błonie śluzowej - żołądka, dwunastnicy.

Helicobacter pylori dodano: 04.11.2012 19:09

Len – jak go wykorzystać dla zdrowia?

Nasiona lnu, tzw. siemię lniane, są niczym dobrze zaopatrzona apteka – mnóstwo w nich substancji bezcennych dla zdrowia, które można bezpiecznie wykorzystywać w domowym zaciszu. Sprawdź, jakie działanie prozdrowotne mają nasiona lnu.

kwasy tłuszczowe dodano: 19.07.2016 12:54

Nagietek – jak wykorzystać go dla zdrowia?

Nagietek upiększa ogrody, można go dodawać do warzywnych i owocowych sałatek oraz jest stosowany jako żółty barwnik. Przede wszystkim jest jednak jedną z najbardziej uniwersalnych roślin leczniczych. Sprawdź, jakie prozdrowotne właściwości ma nagietek.

lek na trądzik dodano: 19.07.2016 14:28

Jak poznać chorobę wrzodową? [OBJAWY]

Czasem pierwszym symptomem choroby jest ostry krwotok – w postaci wymiotów świeżą krwią lub przypominających fusy czarnej kawy. Najczęściej chorzy skarżą się na ból pojawiający się w ciągu 15-30 minut po posiłku.

ból brzucha dodano: 15.10.2014 17:41

Dlaczego wrzody żołądka uaktywniają się jesienią?

Masz nudności, wzdęcia, ciągłe towarzyszy ci uczucie głodu i pieczenie w żołądku, a przede wszystkim boli – możesz mieć chorobę wrzodową. Szacuje się, że dotyka ona co dziesiątego dorosłego Polaka. Nie można jej lekceważyć, bo nieleczona prowadzi do poważnych powikłań.

Helicobacter pylori dodano: 01.10.2014 13:00

Wrzody żołądka: przyczyny, objawy, leczenie

Choroba wrzodowa do niedawna była nazywana chorobą biznesmenów. Jednak dziś jest coraz powszechniejsza za sprawą pośpiechu, nerwowości i niewłaściwego żywienia. Jak wyleczyć wrzody żołądka?

gastrolog dodano: 06.04.2014 21:06

Jak leczy się chorobę wrzodową?

Ocenia się, że ok. 70 proc. owrzodzeń żołądka i ok. 95 proc. owrzodzeń dwunastnicy związanych jest z infekcją Helicobacter pylori. Zakażenie tą bakterią może mieć bardzo groźne skutki, dlatego leczenie jest konieczne.

Helicobacter pylori dodano: 05.06.2014 12:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

choroba wrzodowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroba wrzodowa. Wszystko na temat choroba wrzodowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.