porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie choroby mogą nas dotknąć, czyli ZAGADKI MEDYCYNY

Jest takie powiedzenie: „Są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło”. Po lekturze książki „Zagadki medycyny” (wyd. Prószyński i S-ka) możemy sparafrazować to powiedzenie i westchnąć: „Są na świecie choroby, o których nie wiedzą lekarze”.

ann reynolds dodano: 17.08.2012 11:43

Swędzą cię usta? To może być początek "zimna", czyli opryszczki. Co zrobić by pozbyć się OPRYSZCZKI?

Opryszczka wargowa, popularnie nazywana "zimnem", atakuje najczęściej w momencie obniżenia odporności organizmu. Szybko rozwija się w szpecące pęcherzyki. Sprawdź, jak skutecznie sobie poradzić z opryszczką.

febra dodano: 24.11.2011 16:54

Jakie choroby atakują storczyki? Jak wyleczyć chore rośliny?

Wiele błędów w uprawie storczyków wiąże się z nadmiernym ich podlewaniem. Obfite podlewanie przy braku odpowiedniej warstwy drenażowej w osłonce prowadzi do zatrzymywania wody w doniczce, w której rośnie storczyk. Nasada storczyków robi się mokra, korzenie gniją, a liście więdną i opadają.

gnicie dodano: 21.11.2011 17:07

Kto powinien szczepić się przeciw GRYPIE?

Dzieci i seniorzy i osoby wyjątkowo narażone na kontakt z chorymi. To trzy grupy, które powinny szczepić się przeciwko grypie.

dzieci dodano: 21.01.2013 07:06

W serialu dr House "Trzynastka" cierpi na PLĄSAWICĘ HUNTINGTONA. Na czym polega ta choroba?

Ta rzadka choroba zaczyna się niewinnie, objawy od drżenia rąk do spadku nastroju i luk w pamięci bywają niezauważalne, dopóki nie natkniemy się na lekarza diagnostę. Wtedy okazuje się, że to objawy obumierania komórek w mózgu. Czy można zatrzymać chorobę? Dowiedz się, jak przebiega pląsawica Huntingtona.

choroba genetyczna dodano: 14.11.2011 10:35

Dlaczego boli głowa? O czym świadczą częste i uporczywe bóle głowy?

Bóle głowy mogą świadczyć o zwykłym zmęczeniu, ale i o groźnych chorobach. W żadnym wypadku nie należy bagatelizować tego problemu. Mówimy, jakie mogą być przyczyny bólu głowy.

ból głowy dodano: 19.09.2012 12:09

Co trzeba wiedzieć o antybiotykach? Łykać na potęgę czy unikać jak trucizny?

Antybiotyki są bardzo popularnym, i niestety nadużywanym, środkiem leczniczym. Jednak czasami nie da się ich uniknąć. Antybiotyki stosowane są w leczeniu schorzeń pochodzenia bakteryjnego, zabijają żywe bakterie (stąd nazwa anti – przeciw, bios – życie) i mają działanie antybakteryjne. Dzięki nim możemy pokonać choroby, które jeszcze nie tak dawno były śmiertelne.

antybiotyki dodano: 21.02.2012 10:59

Jaka choroba powoduje zmianę koloru skóry na niebieski?

Rzadko spotykana choroba argyria, nie zagraża życiu, ale może być kłopotliwa. Argyria, inaczej srebrzyca, jest wywołana regularnym przyjmowaniem dużych ilości związków srebra przez długi czas – przynajmniej kilka miesięcy. Komu grozi?

argyria dodano: 23.01.2012 13:00

BULIMIA. Jak rozpoznać i leczyć BULIMIĘ? Jakie są pierwsze objawy choroby?

Bulimia to jedno z najpoważniejszych (obok anoreksji) zaburzeń odżywiania. Nieleczona jest bardzo groźna dla zdrowia, może prowadzić nawet do śmierci. Ostatnimi czasy liczba zachorowań na bulimie gwałtownie rośnie, dlatego warto wiedzieć,  jakie są jej pierwsze symptomy.

anoreksja dodano: 12.09.2013 13:24

Dlaczego chory na grypę powinien "wyleżeć" chorobę? Czy z grypą można chodzić do pracy?

Grypa to choroba wirusowa. Nie leczy się jej antybiotykami. Organizm musi sam uporać się z infekcją. A jest to możliwe tylko, gdy chory będzie wygrzewać się i odpoczywać.

grypa dodano: 08.02.2013 12:44
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?

Media obiegła wiadomość, że matka Andrzeja Dudy zbierała podpisy poparcia ...

choroby szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby. Wszystko na temat choroby na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.