porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy to prawda, że zielona herbata i rodzynki szkodzą zębom?

Przyczyną alarmującego wzrostu próchnicy i chorób dziąseł wśród współczesnych ludzi jest dieta, która ostatnio zmieniła się tak bardzo, że bakterie powodujące te choroby mają wręcz wymarzone warunki rozwoju. Czarna lista produktów szkodzących zębom jest znacznie dłuższa niż mogłoby się wydawać. Mówimy jakie produkty powodują próchnicę.

co powoduje próchnicę dodano: 20.06.2012 09:38

ŻYLAKI. Jak zapobiegać żylakom?

Jeśli twoje nogi sprawiają wrażenie ciężkich i opuchniętych, zacznij działać. To może być pierwszy objaw choroby żylnej kończyn dolnych. Ryzyko rozwinięcia choroby i doprowadzenia do szpecących zmian można zmniejszyć. Sprawdź jak zapobiegać żylakom.

dieta dodano: 16.12.2011 11:48

ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Dlaczego warto jeść KIEŁKI nasion?

Jedzenie kiełków zaleca się w profilaktyce chorób cywilizacyjnych – zawału serca i nowotworów. Są nie tylko smacznym urozmaiceniem diety, ale także źródłem łatwo przyswajalnych substancji odżywczych. Które kiełki są najbardziej wartościowe?

dieta dodano: 18.11.2011 07:00

Dieta - sposób na uniknięcie cukrzycy typu II.

Cukrzyca typu II stała się chorobą cywilizacyjną, zapada na nią coraz więcej osób. W wielu przypadkach decydują o tym czynniki genetyczne, ale nawet jeśli chorowali na nią twoi bliscy, nie znaczy, że dopadnie i ciebie. Dbając o to, co kładziesz na talerz, masz duże szanse na życie bez cukrzycy. Sprawdź co jeść, aby zabezpieczyć się przed cukrzycą.

choroba dodano: 14.07.2016 15:36

Cytryna i kwasek cytrynowy - dobrodziejstwa codziennej diety.

Najnowsze badania naukowców i zielarzy potwierdzają, że kwas cytrynowy ma zbawienną rolę dla ludzkiego organizmu. Jest w cytrynach, pomarańczach i owocach typu żurawina. Chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, a także uodparnia.

cywilizacja dodano: 14.07.2016 18:27

Choroby cywilizacyjne - co je powoduje? Czy da się ich uniknąć?

W postępie technologicznym widzimy wiele plusów. Jednak musimy wiedzieć, że poza rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również choroby cywilizacyjne. Przeciętny Polak żyje około 5-6 la dłużej, co wiąże się z postępem medyny, to jednak coraz częściej chorujemy na przewlekłe schorzenia.

choroby serca dodano: 27.04.2015 10:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Olechowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Olechowski ostatnio nie jest widoczny na polskiej scenie politycznej ...

choroby cywilizacyjne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby cywilizacyjne. Wszystko na temat choroby cywilizacyjne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.