porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ZAPALENIE DZIĄSŁA. Co pomoże na zapalenie dziąseł, jak leczyć?

Problemy z żuciem pokarmów, rozpulchnienie, krwawienie podczas szczotkowania to znak, że dziąsła dotknięte zostały stanem zapalnym. Zignorowanie objawów może mieć bardzo uciążliwe skutki, a nawet doprowadzić do utraty zębów.

bakterie dodano: 02.04.2012 13:41

Zapalenie dziąseł - jakie przyczyny i objawy? Leczenie paradontozy

Za choroby dziąseł odpowiedzialne są bakterie, które gromadzą się na powierzchni zębów w wyniku niewłaściwej higieny jamy ustnej. Jeśli zanieczyszczenia długi czas zalegają na płytce, następuje proces mineralizacji i powstaje kamień nazębny. Powstawanie kamienia przyśpiesza palenie papierosów.

kamień nazębny dodano: 05.08.2013 09:59

BRZYDKI ZAPACH Z UST: O czym świadczy NIESMAK, kwaśny smak w ustach?

Niesmak w ustach zdarza się każdemu z nas, np. po zjedzeniu potrawy z czosnkiem czy nadużyciu alkoholu. Na szczęście, szybko mija. Zdarza się jednak, że dziwny smak w ustach odczuwamy każdego dnia. Wtedy może on świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu lub o chorobie.

brzydki zapach z ust dodano: 31.07.2013 12:46 | odpowiedz (2)

Jak choroby dziąseł wpływają na erekcję i prostatę?

Czy wiesz, że choroby dziąseł u mężczyzn mogą powodować problemy z erekcją i choroby prostaty? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, by uniknąć powikłań wynikających z chorób przyzębia.

choroby prostaty dodano: 16.07.2014 11:35

Czy wiesz, jakie są przyczyny powstawania i objawy chorób dziąseł?

Zdrowe zęby to także zdrowe dziąsła, które stomatolodzy nazywają przyzębiem. Tworzą je różne tkanki, które mają kontakt z korzeniem zęba. Poza dziąsłami do przyzębia należy także okostna, ozębna, kości wyrostków zębodołowych oraz tzw. cement korzeniowy.

ból dziąseł dodano: 19.09.2011 14:02
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez ...

choroby dziąseł szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby dziąseł. Wszystko na temat choroby dziąseł na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.