porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Zespół Turnera. Co powinieneś wiedzieć o niskorosłości?

Na zespół Turnera chorują tylko kobiety, którym brakuje chromosomu X lub nie rozwinął się on prawidłowo. Z tej choroby genetycznej nie można się wyleczyć, ale wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie poprawia jakość życia.

chromosom X dodano: 22.12.2011 06:40

Mukowiscydoza - co to za choroba? Jakie są przyczyny tej nieuleczalnej choroby genetycznej?

Mukowiscydoza to najczęściej występująca choroba genetyczna na świecie. Choruje na nią średnio jedna na 2 500 osób, jednak najczęściej dotyka ona Europejczyków. W Polsce mukowiscydozę statystycznie stwierdza się u jednego na cztery tysiące urodzonych dzieci. Co jest odpowiedzialne za powstanie tej choroby? Jakie są jej objawy?

leczenie mukowiscydozy dodano: 18.02.2013 12:47 | odpowiedz (2)

Jakie choroby są dziedziczne? Choroby genetyczne - objawy i przyczyny

Genetycy poświęcają im całe naukowe życie i wciąż szukają skutecznych sposobów ich wykrywania. Mimo to większości z nich nie da się przewidzieć nawet na etapie przygotowań do ciąży. Sprawdź, jakie choroby są dziedziczne.

Atrofia mięśniowa dodano: 04.06.2013 10:37

Co to jest CHOROBA HASHIMOTO? Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej CHOROBY TARCZYCY?

Ta tajemnicza choroba wciąż jest przedmiotem badań lekarzy i naukowców. Nie wiadomo do końca, co ją wywołuje, jest też trudna do zdiagnozowania. Trzeba ją jednak leczyć, gdyż choć sama w sobie nie daje dolegliwości, to jednak jej powikłania mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie.

choroba autoimmunologiczna dodano: 01.03.2012 07:32

Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jego krótkometrażowy film dokumentalny podbił serca widowni na całym świecie, zwycieżając na wielu ważnych festiwalach. W swoim dziele opowiada o niezwykle rzadkiej chorobie genetycznej swojego dziecka - klątwie Ondyny - oraz codziennym zmaganiu się ze schorzeniem bliskiej osoby, jak i własną śmiertelnością.

klątwa Ondyny dodano: 15.01.2015 14:59

Zespół Pataua - zespół wad wrodzonych - co to jest?

Zespół Pataua nazywany jest także trisomią 13. To schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się wadami wielu układów i narządów oraz upośledzeniem umysłowym. Bardzo rzadko spotyka się dorosłych z zespołem Pataua. Dzieci z zespołem Pataua najczęściej umierają wkrótce po narodzinach.

mutacje chromosomowe dodano: 31.08.2011 17:16

Wrodzona łamliwość kości - co to takiego?

To stosunkowo rzadka choroba uwarunkowana genetycznie. Charakteryzuje się częstymi złamaniami, niejednokrotnie z bardzo błahych powodów. W jej przebiegu stosuje się przede wszystkim leczenie objawowe.

DNA dodano: 09.11.2011 07:48

Klątwa Ondyny – co to za choroba? [ŹRÓDŁA, OBJAWY, LECZENIE]

W mitologii nordyckiej Ondyny były to boginki, żyjące w rzekach i jeziorach, odpowiedniki słowiańskich rusałek. Wedle mitologii jedna z Ondyn zakochała się w zwykłym śmiertelniku, który jednak nie pozostawał jej wierny. Za karę rzucono na niego klątwę, która sprawiała, że aby móc oddychać, nieszczęśnik musiał pamiętać o swojej niegdysiejszej boskiej wybrance.

klątwa Ondyny dodano: 19.01.2015 07:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Tomczak, biznesmen od afery Durczoka - kim jest?

Zbigniew Tomczak to biznesmen, o którym stało się głośno w ...

choroby genetyczne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby genetyczne. Wszystko na temat choroby genetyczne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.