porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zmniejszyć ryzyko chorób nerek?

Nerki starzeją podobnie, jak inne organy. Jednak istnieje kilka zasad, których przestrzeganie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób nerek. Jakie to zasady?

nerki profilaktyka dodano: 10.03.2014 11:50

Jaką funkcję w organizmie pełnią nerki?

Nerki są najważniejszym narządem naszego układu wydalniczego. Są filtrem, którego uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia. Dobrze pracujące usuwają z krwi większość zanieczyszczeń.

filtrowanie dodano: 13.03.2012 23:48

PRZEWLEKŁA CHOROBA NEREK. Dlaczego jest tak groźna? Objawy, leczenie, profilaktyka

Co to jest przewlekła niewydolność nerek i jakie są jej przyczyny? Ponad 600 milionów ludzi na świecie ma uszkodzone nerki. W Polsce na choroby nerek cierpi około 4 mln osób, czyli jedna na dziesięć. Jednak jak wskazują wyniki Programu Wczesnego Wykrywania Chorób Nerek w Polsce (PolNef) przypuszcza się, że przewlekłą chorobę nerek może mieć nawet 18 proc. Polaków. To bardzo dużo, a co gorsze - liczba chorych stale rośnie! Dlatego też przy okazji Światowego Dnia Nerek nefrolodzy zachęcają do badań profilaktycznych. 

badanie moczu dodano: 13.03.2012 23:50

Czy KREW W MOCZU może oznaczać chorobę?

Krew w moczu nie musi, ale może niestety być oznaką bardzo poważnego schorzenia. Z pewnością nie wolno bagatelizować tego typu objawów.

cewka moczowa dodano: 06.01.2013 13:18

Masz cukrzycę? Dowiedz się, dlaczego powinieneś kontrolować nerki! Jak dbać o nerki w cukrzycy?

Nadmiar cukru bywa bardzo niebezpieczny dla nerek. Gdy zostaną uszkodzone, nie będą w stanie już filtrować krwi i może dojść do zatrucia organizmu. Jak dbać o nerki w cukrzycy?

badania nerek dodano: 03.09.2012 07:27

Jak rozpoznać chorobę nerek? Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Choroby nerek często przebiegają bezobjawowo, co powoduje, że diagnoza choroby jest postawiona bardzo późno. Praca nerek jest już wtedy mocno ograniczona. Dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie objawów i konsultacja lekarska.

białko w moczu dodano: 07.03.2013 07:43

CHOROBY NEREK - jakie objawy i badania? Co powinno cię zaniepokoić?

Choroby nerek przez wiele lat nie dają żadnych objawów. Nie zauważone rozwijają się powodując nieodwracalne zmiany w narządach, niekiedy groźne dla życia.

analiza moczu dodano: 11.12.2012 10:08

W jaki sposób działają nerki? W jaki sposób działa nerka?

Ponieważ „fabryki” naszych organizmów pracują kilkadziesiąt lat, muszą jakoś pozbywać się niepotrzebnych produktów przemiany materii. Robią to między innymi poprzez nerki. Nie odbywa się to jednak przez zwykłe, mechaniczne filtrowanie. W jaki sposób działają nerki?

jak działają nerki dodano: 18.01.2013 23:04

Co zrobić z zużytymi bateriami?

Statystycznie w Polsce żużywamy prawie 300 milionów sztuk baterii i akumulatorów rocznie. Każda bateria zawiera toksyczne związki szkodliwe dla naszego organizmu i środowiska. Zużyte baterie nie mogą więc trafić do śmietnika. Co więc należy robić z zużytymi paluszkami?

akumulatorki dodano: 03.02.2012 08:30 | odpowiedz (2)

Czym jest białkomocz? Jakie objawy i przyczyny? Czy białko w moczu świadczy o chorobie nerek?

Białkomocz to obecność dużej ilości białka w moczu. Albumina, główne białko krwi, w zdrowym organizmie pozostaje w nim po procesie filtrowania krwi. Jeśli przedostaje się do moczu, oznacza to wyraźną dysfunkcję nerek lub jest wyraźnym ostrzeżeniem, że wszystko zmierza w tym kierunku. Cierpisz na nadciśnienie lub cukrzycę - uważaj na białkomocz!

białko w krwi dodano: 10.12.2014 12:56
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich ...

choroby nerek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby nerek. Wszystko na temat choroby nerek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.