porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu

Lekarze nie mają dobrych wieści. Prognozują, że jeden na trzydziestu mieszkańców Europy w ciągu swego życia straci wzrok. W większości przypadków - na własne życzenie. Warto temu zapobiec, odpowiednio dbając o zdrowie oczu.

Badania profilaktyczne oczu dodano: 30.01.2013 10:55

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

Już od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Wielogodzinne siedzenie utrudnia swobodny przepływ krwi, źle wpływa na kregosłup. Bezustanne wpatrywanie się w monitor komputera nie jest dobre dla naszych oczu. Dlatego pracodawcy w swoich regulaminach piszą o tym, że po każdej pełnej godzinie przepracowanej przy komputerze powinniśmy robić sobie 5 minut przerwy. Dlaczego? Czy wiesz, że taka przerwa służy twojemu zdrowiu?

choroby serca dodano: 04.01.2012 00:16

Jakie są PODSTAWOWE BADANIA OCZU?

Nawet najlepszy wzrok zwykle z czasem nieco słabnie. Ponadto oczom grożą też inne niebezpieczeństwa, które mogą prowadzić nawet do utraty widzenia, dlatego należy je kontrolować.

ciśnienie śródgałkowe dodano: 30.10.2012 14:16

Jak leczyć stożek rogówki? Cross-linking KXL Avedro – najnowsza terapia stożka rogówki

Specjaliści są zgodni: stożek rogówki należy poddać terapii cross-linking w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. A cross-linking KXL Avedro, najnowsza terapia stożka rogówki jest już dostępna w Polsce. Na czym polega cross-linking KXL Avedro?

cross-linking stożek rogówki dodano: 26.09.2013 22:56

O jakich problemach psychicznych świadczą choroby oczu?

Oczy dają nam możliwość widzenia. Choroby oczu mogą oznaczać, że pewnych rzeczy w swoim życiu widzieć nie chcemy. Sprawdź prawdopodobne emocjonalne przyczyny chorób oczu.

oczy dodano: 12.11.2013 18:51

PRESBIOPIA - co to jest? Jak jej zapobiec, jak leczyć?

Trudności w odczytaniu SMS-a, ceny albo daty ważności na produkcie, czy też problemy przy wpisywaniu na komputerze numeru konta do przelewu – to tylko kilka z utrudnień wywołanych presbiopią. Nie jest ona groźna dla zdrowia, ale może być dokuczliwa w życiu codziennym i pracy.

choroby wzroku dodano: 18.09.2012 07:25

Aronia - dlaczego warto jeść aronię podczas pracy przy komputerze?

Dzisiaj nie ma osoby, która nie spędzałaby wielu godzin dziennie przed komputerem. Trzeba więc szukać sposobów, które pomogą nam zniwelować lub zmniejszyć niekorzystne skutki promieniowania monitorów. I tu warto przyjrzeć się aronii, bowiem wśród wielu zalet ma i tę, że wspomaga regenerację wzroku.

aronia dodano: 18.07.2016 17:40

Czy LED-y mogą być niebezpieczne dla oczu?

Większość z nas wybierając źródło, światła kieruje się ceną. Tymczasem wiele tanich produktów, przede wszystkim coraz popularniejszych LED-ów, może być groźnych dla naszego zdrowia.

diody led dodano: 08.11.2013 13:41

Jęczmień. Jakie są objawy i przyczyny?

Jęczmień to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Nie wolno jej lekceważyć. Można uporać się z nim samodzielnie. Gdy nawraca, konieczna jest jednak wizyta u lekarza.

jęczmień dodano: 26.11.2014 13:57

Jak dbać o oczy? Czy regularnie kontrolować wzrok?

Większość schorzeń oczu, które mogą doprowadzić nawet do utraty wzroku, rozwija się przez lata. Jeśli więc regularnie bada się oczy lub korzysta z poradni okulistycznej, można wcześnie wykryć chorobę i zapobiec jej skutkom. Jak dbać o wzrok? Miej oczy pod kontrolą. Badaj wzrok regularnie.

badania oczu dodano: 18.10.2014 23:48
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Borcuch - kim jest?
Jacek Borcuch - kim jest?

Jacek Borcuch to człowiek kina. Znamy przede wszystkim z filmu ...

choroby oczu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby oczu. Wszystko na temat choroby oczu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.