porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Choroby odkleszczowe u psów – co roznoszą kleszcze?

Czym może zarazić się pies od kleszcza? Oto najważniejsze choroby odkleszczowe.

choroby odkleszczowe psy dodano: 07.05.2014 14:56

Co grozi psu ugryzionemu przez kleszcze? BABESZJOZA i inne

Kleszcze to pasożyty przenoszące wiele niebezpiecznych organizmów chorobotwórczych - wirusów, bakterii, pierwotniaków i riketsji. Najczęstsze choroby przenoszone przez nie na psy to: babeszjoza, borelioza i erlichjoza. Jakie są objawy tych chorób? Jak je rozpoznać?

babeszjoza dodano: 08.05.2012 13:20

Borelioza: jakie są rodzaje testów na boreliozę?

Wiosną jesteśmy zagrożeni atakiem kleszczy. A jeśli kleszcz nas ugryzie, zaczynamy się  martwić, czy nie zachorujemy na boreliozę. Za pomocą jakich testów możemy sprawdzić, czy w naszym organizmie znajdują się krętki przenoszonej przez te insekty boreliozy?

borelioza dodano: 30.04.2015 12:00

Anaplazmoza - groźna choroba odkleszczowa. Objawy, leczenie

Anaplazmoza to zakaźna choroba bakteryjna przenoszona przez kleszcze. Rozprzestrzenia się za pomocą naczyń krwionośnych i chłonnych. Na skutek rozpadu komórek dochodzi do uwolnienia drobnoustrojów do krwi i wtórnego zakażenia narządów i tkanek.

anaplazmoza dodano: 16.07.2014 07:45

Jakie choroby przenoszą kleszcze?

Zachorowania na choroby odkleszczowe są związane z obszarami przyrodniczymi, w których wirus krąży między dziko żyjącymi zwierzętami i nosicielami wirusa, którymi są kleszcze. Dowiedz się, na co możesz zachorować, gdy ugryzie cię kleszcz.

borelioza dodano: 21.05.2014 15:40

BORELIOZA - jak ją rozpoznać? Czym grozi brak leczenia boreliozy?

Im szybiej uda się rozpoznać boreliozę, tym łatwiej ją wyleczyć! Gdy przejdzie w stan przewlekły, terapia jest długa. Niestety, nie zawsze da się ją od razu rozpoznać. Łatwo jest mylona z wieloma chorobami, np. z reumatyzmem, stwardnieniem rozsianym. Nawet specjalistyczne badania bywają zawodne. Co może wskazywać na to, że mamy boreliozę?

borelioza dodano: 09.05.2012 00:00 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

choroby odkleszczowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby odkleszczowe. Wszystko na temat choroby odkleszczowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.