porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BORELIOZA - jak ją rozpoznać? Czym grozi brak leczenia boreliozy?

Im szybiej uda się rozpoznać boreliozę, tym łatwiej ją wyleczyć! Gdy przejdzie w stan przewlekły, terapia jest długa. Niestety, nie zawsze da się ją od razu rozpoznać. Łatwo jest mylona z wieloma chorobami, np. z reumatyzmem, stwardnieniem rozsianym. Nawet specjalistyczne badania bywają zawodne. Co może wskazywać na to, że mamy boreliozę?

borelioza dodano: 09.05.2012 00:00 | odpowiedz (3)

Choroby odkleszczowe u psów – co roznoszą kleszcze?

Czym może zarazić się pies od kleszcza? Oto najważniejsze choroby odkleszczowe.

choroby odkleszczowe psy dodano: 07.05.2014 14:56

Co grozi psu ugryzionemu przez kleszcze? BABESZJOZA i inne

Kleszcze to pasożyty przenoszące wiele niebezpiecznych organizmów chorobotwórczych - wirusów, bakterii, pierwotniaków i riketsji. Najczęstsze choroby przenoszone przez nie na psy to: babeszjoza, borelioza i erlichjoza. Jakie są objawy tych chorób? Jak je rozpoznać?

babeszjoza dodano: 08.05.2012 13:20

Borelioza: jakie są rodzaje testów na boreliozę?

Wiosną jesteśmy zagrożeni atakiem kleszczy. A jeśli kleszcz nas ugryzie, zaczynamy się  martwić, czy nie zachorujemy na boreliozę. Za pomocą jakich testów możemy sprawdzić, czy w naszym organizmie znajdują się krętki przenoszonej przez te insekty boreliozy?

borelioza dodano: 30.04.2015 12:00

Anaplazmoza - groźna choroba odkleszczowa. Objawy, leczenie

Anaplazmoza to zakaźna choroba bakteryjna przenoszona przez kleszcze. Rozprzestrzenia się za pomocą naczyń krwionośnych i chłonnych. Na skutek rozpadu komórek dochodzi do uwolnienia drobnoustrojów do krwi i wtórnego zakażenia narządów i tkanek.

anaplazmoza dodano: 16.07.2014 07:45

Jakie choroby przenoszą kleszcze?

Zachorowania na choroby odkleszczowe są związane z obszarami przyrodniczymi, w których wirus krąży między dziko żyjącymi zwierzętami i nosicielami wirusa, którymi są kleszcze. Dowiedz się, na co możesz zachorować, gdy ugryzie cię kleszcz.

borelioza dodano: 21.05.2014 15:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

choroby odkleszczowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby odkleszczowe. Wszystko na temat choroby odkleszczowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.