porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Słońce leczy choroby. Czy wiesz, jakie?

Codzienna porcja promieniowania ultrafioletowego jest tak samo ważna, jak porcja witamin i pierwiastków mineralnych. Pod wpływem promieni słonecznych w ludzkiej skórze powstaje witamina D, która ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze kości, ale także na narządy wewnętrzne.

AZS dodano: 23.02.2012 11:06

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

Już od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Wielogodzinne siedzenie utrudnia swobodny przepływ krwi, źle wpływa na kregosłup. Bezustanne wpatrywanie się w monitor komputera nie jest dobre dla naszych oczu. Dlatego pracodawcy w swoich regulaminach piszą o tym, że po każdej pełnej godzinie przepracowanej przy komputerze powinniśmy robić sobie 5 minut przerwy. Dlaczego? Czy wiesz, że taka przerwa służy twojemu zdrowiu?

choroby oczu dodano: 04.01.2012 00:16

ORZECHY WŁOSKIE. Czy wiesz, dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

W jesiennej diecie nie powinno zabraknąć orzechów - nie tylko dobrze wpływają na pracę mózgu, poprawiając koncentrację i pamięć, ale też dostarczają wielu cennych witamin i soli mineralnych, żelaza i magnezu. Powinny na stałe trafić do diety osób cierpiących na depresję i nadpobudliwość.

depresja dodano: 30.09.2011 14:08

Co wiesz o zawale serca? Sprawdź, czy nie jesteś nim zagrożony.

Palisz, jesteś po 40., masz nadwagę i nadciśnienie, a w twojej rodzinie zdarzały się przypadki chorób serca? W takim razie jesteś w grupie podwyższonego ryzyka! W Polsce co roku do szpitali trafia około 100 tys. pacjentów z objawami choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, popularnie zwanej zawałem. Jak się uchronić przed tą groźną chorobą?

joga dodano: 14.10.2011 13:29

Co to jest skaner do badań serca?

Szpital WIM przy Szaserów ma jedyny w Europie skaner do badania serca. Pacjentów nie zabraknie, biorąc pod uwagę, że to choroby serca są na pierwszym miejscu przyczyn zgonów Polaków. Żyjemy coraz szybciej, w większym stresie, dużo pracujemy, palimy tytoń. Choroby serca grożą połowie Polaków.

diagnoza dodano: 10.02.2012 09:00

Czym grozi bradykardia? Co to jest? Co oznacza niskie tętno?

W większości przypadków bradykardia nie daje objawów i jest czymś zupełnie naturalnym. Są jednak i takie sytuacje, gdy bradykardia towarzyszy poważnej chorobie serca, którą należy pilnie zdiagnozować. Uważaj na zaburzenia rytmu serca.

bradykardia dodano: 31.08.2011 15:55

Jakie są najczęstsze powikłania po grypie?

Zapalnie oskrzeli, płuc, a nawet mięśnia sercowego. To najczęstsze powikłania po grypie. Późno wykryte przez lekarza i niewłaściwie leczone mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci pacjenta.

grypa dodano: 22.10.2014 09:24

Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić?

Choroby układu krążenia mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Bardzo ważna jest właściwa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jak rozpoznać objawy choroby wieńcowej?

badania dodano: 24.02.2013 11:15

Ból serca. Co robić, gdy boli serce?

Bóle w klatce piersiowej to częsta i niebezpieczna dolegliwość. Jeśli czujemy kłucie nie powinniśmy panikować, bo nie zawsze jest to początek zawału, jednak nie możemy pozostawić tego bez diagnozy lekarza. 

Aspiryna dodano: 26.01.2012 07:12

HIPERWAGOTONIA - co to jest? Czy hiperwagotonia jest groźna? Jak się leczy hiperwagotonię?

Hiperwagotonia to stan wzmożonego napięcia nerwów błędnych. U osoby, która nie cierpi na choroby serca, nie stanowi to żadnego zagrożenia i można z tym normalnie żyć. Ale jeśli pacjent cierpi na choroby kardiologiczne, to hiperwagotonia może doprowadzić nawet do śmierci.

błędnik dodano: 15.03.2013 13:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców]

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich ...

choroby serca szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby serca. Wszystko na temat choroby serca na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.