porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest LISZAJEC ZAKAŹNY?

Liszajec zakaźny wywołują najczęściej bakterie gronkowca złocistego, paciorkowca z grupy B lub jest zakażeniem mieszanym obu bakterii. Bakterie atakują powierzchnię skóry – szczególnie na szyi, twarzy, okolicy ust i nosa, a także wokół paznokci rąk.

Liszajec zakaźny dodano: 30.12.2011 10:06

Alergiczne zapalenie skóry - jakie są objawy egzemy?

Egzema to zapalenie skóry najczęściej wywołane przez alergeny. Chorobowe zmiany występują w okolicach łokci, nadgarstków, kolan, kostek, na twarzy i klatce piersiowej.

ALERGENY dodano: 25.03.2013 11:10

Co to jest mięczak zakaźny u dziecka? Jak leczyć? Jakie są objawy mięczaka zakaźnego u dzieci?

Mięczak zakaźny jest to choroba skóry, która bardzo często występuje u dzieci w wieku przedszkolnym. Objawia się charakterystyczną wysypką na rękach, plecach lub twarzy. Na mięczaki szczególnie podatne są dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Co to jest mięczak zakaźny u dziecka? Jakie są objawy mięczaka zakaźnego u dzieci?

choroby wirusowe dodano: 28.03.2013 13:35

Czym zastąpić sterydy w leczeniu chorób skóry?

Niesterydowe leczenie chorób skóry może być stosowane m.in. przy atopowym zapaleniu skóry oraz łuszczycy. Jakie są metody leczenia chorób skóry bez stosowania sterydów? Jakie zabiegi mogą zastąpić leczenie sterydowe?

azs leczenie dodano: 05.03.2014 16:08

Czym jest TANOREKSJA? Czym grozi nadmierne korzystanie z SOLARIUM?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety robiły wszystko, co w ich mocy, aby ich skóra pozostała mlecznobiała. Dziś panie stawiają na brąz. Niektóre z nich dążą do uzyskania wymarzonego odcienia opalenizny za wszelką cenę. Jakie mogą być tego skutki? Czym jest tanoreksja?

Czerniak złośliwy dodano: 08.05.2012 08:35

29 października - Międzynarodowy Dzień Łuszczycy - co powinniśmy wiedzieć o łuszczycy? [VIDEO]

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że łuszczycą nie można się zarazić. Możesz wiec bez najmniejszej obawy podać rękę osobie, która ma na dłoni zmiany łuszczycowe. Wyglądają nieładnie, ale nie stanowią dla ciebie żadnego zagrożenia. Dla chorych zaś są źródłem cierpień fizycznych i psychicznych. Jakie są objawy łuszczyc, jak się ję leczy - co powinniśmy sobie przypomnieć na temat tej choroby?

choroba nieuleczalna dodano: 25.10.2012 15:40

ŚWIERZB. Dokuczliwe swędzenie, zmiany na skórze czy to OBJAWY ŚWIERZBU?

Swędzenie, pieczenie i zmiany na skórze mogą być objawem świerzbu, choroby wywoływanej przez świerzbowce ludzkie, małe pasożyty, które drążą korytarze w wierzchniej warstwie naskórka.

kiedy do dermatologa dodano: 28.11.2012 14:02

Czemu swędzi skóra? Co robić, gdy swędzi skóra

Skóra swędzi nie dlatego, że lubi kiedy się ją drapie. Daje nam w ten sposób znak, że coś jest nie w porządku. Źródło swędzenia może tkwić głębiej – nie w skórze, a we wnętrzu organizmu. Świąd pojawia się przy zaburzeniach przemiany materii towarzyszących np. chorobom nerek czy wątroby.

Czemu swędzi skóra dodano: 27.04.2013 10:30

BIELACTWO – CO ROBIĆ? Jak leczyć bielactwo nabyte? Jak zmniejszyć odbarwienie skóry?

Bielactwo nabyte jest chorobą, na którą nie wynaleziono skutecznego leku. Nieestetyczne białe plamy pojawiają się na skórze pozostawiając chorych w depresji i bezsilności. Istnieją jednak sposoby na złagodzenie choroby. Dowiedz się o najskuteczniejszych metodach walki z bielactwem nabytym!

bielactwo dodano: 20.01.2015 14:11 | odpowiedz (1)

Jak leczy się łuszczycę?

Łuszczyca to choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć. Na szczęście są terapie pozwalające nad nią zapanować i spowodować cofnięcie się lub złagodzenie objawów.

leczenie łuszczycy dodano: 30.12.2013 14:12
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest chłopak Kingi Dudy? Co o nim wiemy?

O Kindze Dudzie mówią teraz wszyscy! Piękna krakowianka wzbudza podziw ...

choroby skóry szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby skóry. Wszystko na temat choroby skóry na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.