porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Stawy - pięta achillesowa człowieka. Dowiedz się więcej o chorobach stawów!

Budową przypominają zawiasy i równie często skrzypią. Są kłopotliwe, chociaż proste. To jedna z najbardziej chorowitych i bolesnych części ciała. Z ludzkimi stawami wiąże się aż kilkadziesiąt przewlekłych chorób! Dowiedz się więcej na ich temat.

choroba zwyrodnieniowa dodano: 03.01.2012 17:25

Sztywne stawy: jak radzić sobie z tym problemem?

Ścięgna i stawy są mniej elastyczne i sztywniejsze zimą. Wpływa na to ich słabsze ukrwienie w niskiej temperaturze. Dlatego jest to pora, kiedy na sztywniejące stawy narzekają nawet ci, których „zawiasy” na ogół nie skrzypią. Jak sobie radzić ze sztywnymi stawami?

jak rozruszać stawy dodano: 26.10.2013 12:40

Nadwaga i jej skutki - dlaczego należy utrzymywać prawidłową wagę ciała?

Przez niewłaściwą dietę i coraz bardziej stresujący tryb życia oraz pracę coraz więcej osób cierpi na nadwagę. Może ona okazać się nie tylko groźna dla zdrowa, ale również życia. Poznaj skutki nadwagi!

cholesterol dodano: 28.08.2012 10:09

Jaki sport jest najlepszy dla stawów?

Kanapowy tryb życia fatalnie wpływa na stawy, stąd ich ból i sztywność. Antidotum na te problemy jest regularny wysiłek fizyczny, który pozwala zachować młodość ciała. Sprawdź, jakie formy ruchu najbardziej służą stawom, a co może im szkodzić.

ból stawów dodano: 30.10.2014 19:38

Co najbardziej szkodzi stawom?

Choroby stawów mogą być spowodowane przez wady rozwojowe czy kontuzje, ale za większość odpowiada niewłaściwy tryb życia - brak ruchu, nadwaga i związane z nią schorzenia. Niebagatelne znaczenie ma również stres, który osłabia odporność i może sprzyjać m.in. chorobom autoimmunologicznym.

choroba zwyrodnieniowa dodano: 22.09.2014 17:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Barbara Maciejczyk: kim była stewardesa z tupolewa?

Babara Maciejczyk to stewardesa z prezydenckiego Tu-154M, która przed katastrofą ...

choroby stawów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby stawów. Wszystko na temat choroby stawów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.