porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

GRUŹLICA - jak się przed nią ustrzec?

Gruźlica to choroba zakaźna, której leczenie jest długotrwałe i uciążliwe. Warto wiedzieć, jak ją leczyć i jak się przed nią chronić.

gruźlica dodano: 16.11.2012 12:06

Letnie choroby cz. 1. ANGINA - jakie OBJAWY i LECZENIE?

Do jednej z częściej pojawiających się latem chorób należy angina, czyli zapalenie migdałków podniebiennych i gardła. To ostre zapalenie błony śluzowej i tkanki chłonnej z towarzyszącym bardzo często zapaleniem gardła, wywołane przez bakterie paciorkowcowe β-hemolizujące lub wirusy (adenowirusy, rhinowirusy). 

Angina dodano: 12.06.2012 07:46

Jakie są skutki zaniechania szczepienia dzieci?

Gdyby zaniechać szczepień, jak sugerują ich przeciwnicy, wkrótce rozpętałaby się nowa fala zachorowań. Tak było po nieuzasadnionym (wyjaśniły to liczne, wiarygodne badania) łączeniu dawnej szczepionki przeciwko śwince, odrze i różyczce z pojawianiem się autyzmu. Szczepić czy nie szczepić dzieci?

autyzm dodano: 06.09.2012 07:35 | odpowiedz (3)

Mononukleoza - choroba pocałunków - jakie objawy, leczenie i profilaktyka?

Popularnie nazywana chorobą pocałunków - mononukleoza, to choroba wywoływana przez wirus EBV, którego nosicielami jest większość z nas. Jak uniknąć zakażenia? Jakie są objawy mononukleozy? Czy można ją leczyć?

choroba pocałunków dodano: 07.05.2013 22:34

Jak uniknąć zarażenia WZW typu A? Dlaczego żółtaczka pokarmowa jest groźna?

Wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A) jest chorobą, przed która możemy się już chronić dzięki szczepieniom. Wirus HAV (Hepatitis A Virus) rozprzestrzenia się drogą pokarmową. Możesz zarazić się nim w publicznej toalecie czy przez korzystanie z ogólnej stołówki, jeśli nie przestrzega się tam zasad higieny.

choroba brudnych rąk dodano: 14.03.2012 13:16

Jakie BADANIA w pierwszym trymestrze CIĄŻY?

Sprawę ciąży potwierdziłaś już wykonaniem testu ciążowego, teraz czas na wizytę u lekarza ginekologa. Zobacz, jakie badania powinnaś zrobić na początku ciąży – w pierwszym trymestrze ciąży.

badania w ciąży dodano: 02.01.2013 14:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

choroby zakaźne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. choroby zakaźne. Wszystko na temat choroby zakaźne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.