porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kremacja zwłok. Jakie jest stanowisko Kościoła ws. kremacji zwłok?

Zdaniem Kościoła, zdecydowanie godniejszą formą pogrzebu jest tradycyjny pochówek ciała ludzkiego a nie kremacja zwłok. Dlaczego biskupi zniechęcają wiernych do kremacji?

 

biskupi dodano: 20.10.2011 13:19 | odpowiedz (2)

Jakie są największe religie świata?

Religia jest fundamentem wielu współczesnych społeczeństw. Zobacz, jakie systemy religijne dominują we współczesnym świecie. Wyznawców której religii jest najwięcej?

buddyzm dodano: 03.11.2014 13:54

Dlaczego ryba jest symbolem Jezusa?

Wiele ważnych postaci chrześcijaństwa - z Jezusem na czele - jest symbolizowanych przez zwierzęta. Dlaczego? Dlaczego ryba stała się symbolem chrześcijaństwa?

Boże Narodzenie dodano: 17.12.2014 13:01

Jak być radosnym i zadowolonym?

Po pierwsze każda rzecz musi miec swoje miejsce. Po drugie każda rzecz musi być na swoim miejscu. Jak sie zatem okazuje te dwie proste zasady życia człowieka stosuje się do życia duchowego. W duszy Bóg zawsze na pierwszym miejscu, a grzech na ostatnim. Według św. Tomasza wtedy panuje pokój i radość.

jak być radosnym dodano: 13.01.2013 14:30

Jakie są skutki niestosowania się do słów Jezusa?

Jezus mówi jasno: Kto we mnie nie wierzy pozostaje w ciemności. Ale także, kto mnie odrzuca i nie przyjmuje moich słów, będzie miał kłopoty z Panem Bogiem. Czy rzeczywiście, człowiekowi, za niewiarę grozi wieczne potępienie?

Jezus dodano: 12.06.2012 15:31

Co to jest schizma? Czy apostazja to schizma?

Schizma, herezja i apostazja to ważne pojęcia w krytycznym podejściu do wiary. Nie każdy schizmatyk i heretyk pragnie apostazji, czyli oderwania się od wiary katolickiej. Heretyk to ten, który sprzeciwia się poszczególnym kapłanom, ale czym tak naprawdę jest schizma?

apostazja dodano: 21.05.2012 23:28

Kto i dlaczego obchodzi 19 STYCZNIA ŚWIĘTO JORDANU?

19. stycznia grekokatolicy obchodzą Święto Jordanu obchodzone na pamiątkę chrztu Jezusa. W tym dniu sprawowana jest uroczysta liturgia, a potem wierni udadzą się w uroczystej procesji nad brzeg rzeki – symbolicznego Jordanu. Jakie inne obyczaje wiążą się z tym świętem?

chrzest Jezusa dodano: 19.01.2012 15:52

Przepowiednie. Co głosi proroctwo Henocha z Plejad?

Plejady to gromada gwiazd Byka, oddalonych od Ziemi aż 440 lat świetlnych. Tak wielka odległość nie zraża Eduarda „Billiego” Maiera do kontaktowania się z mieszkającym tam kosmitą. Mówimy, jaką przyszłość ludziom wieści Plejadanin.

formy życia dodano: 15.12.2011 12:05 | odpowiedz (1)

Przepowiednie. Co łączy Polskę i Chiny z proroctwem patriarchy Cholonu?

Znany teolog i dogmatyk , ks. Roman Rogowski podczas misji w Wietnamie spotkał się z proroctwem mnicha zwanego patriarchą Cholonu. Przepowiednia mnicha dotyczyła Polaków i Chińczyków. Mówimy, co łączy Polskę i Chiny z proroctwem patriarchy Cholonu?

buddyzm dodano: 11.12.2011 21:45

Kim byli apostołowie Jezusa? Dlaczego było 12 apostołów?

Było ich dwunastu. Nazywano ich uczniami lub apostołami. Mieli wysłuchiwać i rozpowszechniać naukę głoszoną przez swego Mistrza. Czy znasz apostołów Jezusa? Dlaczego Syn Boży ich powołał? Mówimy wszystko na temat apostołów Jezusa.

apostołowie dodano: 29.03.2012 11:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?

Magdalena Smalara urodziła się w Gdyni 37 lat temu. Jest ...

chrześcijaństwo szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chrześcijaństwo. Wszystko na temat chrześcijaństwo na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.