porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Tort na chrzest - jak zrobić? PRZEPIS

Torty z okazji Chrztu Świętego powinny mieć delikatną i subtelną dekorację, kolorystyką nawiązującą do płci dziecka. Tradycyjnie kolor różowy przypisany jest do dziewczynek, natomiast niebieski do chłopców. Proponowany tort jest lekki i niezbyt słodki.

tort dodano: 22.09.2014 14:09

Menu na chrzest? - Jak skomponować menu na Chrzest Święty?

Chrzest Święty to pierwsza uroczystość w życiu dziecka. Bierze w niej udział jeszcze nieświadomie, ale my dołóżmy wszelkich starań, żeby oprawa i menu przyjęcia podkreślały niezwykłość tej chwili. Sprawdź, jak skomponować menu na chrzest.

menu na chrzest dodano: 05.07.2016 16:58

CHRZEST. Jaki prezent na chrzciny?

Wybierasz się na uroczystość rodzinną chrztu najmłodszego członka rodziny? Nie masz pojęcia, co kupić z tej okazji? Podpowiadamy, jaką pamiątkę warto przekazać dziecku, aby po latach doceniło jej wartość i związek z wydarzeniem Chrztu Świętego.

chrzciny dodano: 05.05.2014 13:09

Jak przygotować przyjęcie z okazji chrztu? Krok po kroku

Przyjęcie z okazji chrztu wpisane jest w tradycję tego sakramentu. Rzadko zdarza się, że po ceremonii w kościele, zaproszeni goście rozchodzą się po prostu do domów. Choć zwykle przyjęcia z okazji chrztu są skromniejsze, wymagają podobnego zaangażowania i przygotowań.

catering na chrzciny dodano: 05.03.2014 16:06 | odpowiedz (1)

CHRZEST: Jak przebiega ceremonia chrztu?

Sakrament chrztu świętego jest jednym z najważniejszych obrzędów w Kościele katolickim. Przypominamy, jak wygląda ceremonia ochrzczenia dziecka.

ceremonia chrztu dodano: 30.07.2013 17:11

Świeca na chrzest - co symbolizuje i kto ją kupuje?

Świeca to jedno z akcesoriów, bez których nie może odbyć się żaden chrzest. Zapalona od Paschału oznacza, że Chrystus oświecił neofitę, a ochrzczone dziecko (lub osoba dorosła) staje się od tej pory „światłem świata”. Kto kupuje świecę na chrzest?

dziecko dodano: 25.07.2013 15:27

Ile kosztuje chrzest? Ile to jest CO ŁASKA?

Organizacja chrztu dziecka wiąże się z wydatkami. Rodzice muszą bowiem pokryć koszty nie tylko odświętnego ubranka dla maleństwa, ale także przyjęcia dla rodziny. Trzeba także zapłacić księdzu za udzielenie sakramentu. Ile kosztują chrzciny dziecka w kościele? Czy tak jak mówią księża "co łaska"?

chrzciny dodano: 12.09.2013 09:53 | odpowiedz (2)

Co zrobić, żeby ochrzcić dziecko - jakie warunki trzeba spełnić?

Zobacz jakie obowiązki spoczywają na rodzicach proszących o chrzest dzieci. Co trzeba wiedzieć przed chrztem dziecka? Co trzeba dostarczyć księdzu, a co zabrać na chrzest?

dokumenty na chrzest dodano: 23.10.2013 10:12

Jakie prezenty ofiarowuje się dziecku z okazji chrztu?

Bardzo popularne są prezenty ze złota i srebra. Dzieci bywają też obdarowywane figurkami aniołków lub nieco bardziej praktycznymi rzeczami.

dziecko dodano: 09.05.2013 08:56

Chrzest - jaka jest symbolika białej szatki? Jaką szatkę wybrać?

Biała szatka do chrztu jest symbolem czystości i niewinności, wkraczania w nowe, chrześcijańskie życie. Jej założenie to jeden z kluczowych momentów Chrztu Świętego.

 

chrzest biała szata dodano: 23.06.2013 14:25
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

chrzest szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chrzest. Wszystko na temat chrzest na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.