porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz, kto najczęściej manipuluje danymi w Wikipedii?

Codziennie w Wikipedii dokonywanych jest około 1 miliona zmian. Wiemy to dzięki WikiScannerowi, który wymyślił Virgil Griffith, zdolny student informatyki z California Insitute od Technology. Sprawdź, kto najczęściej "grzebie" w Wikipedii, manipulując danymi!

 

dane dodano: 26.01.2012 12:40

CIA Centralna Agencja Wywiadowcza to rządowa agencja służby wywiadowczej USA. Czym się zajmuje?

Co we współczesnym świecie jest najważniejsze? Pieniądze, władza, sukces? Nie, najważniejsze są informacje. Kto ma wiedzę ten ma władze, miliony i poklask – jeśli tylko tego chce. To z tego powodu w każdym kraju jedną z najistotniejszych ról pełnią organizacje wywiadowcze, w tym CIA czyli Centralna Agencja Wywiadowcza USA. Czym dokładnie zajmuje się

centralna agencja wywiadowcza dodano: 10.11.2012 19:09

Czym był UOP? Co robi CBA? Poznaj tajne służby RP i zobacz jak uniknąć ich interwencji w swoim domu

UOP był częścią WSI i zastąpił SB, które działało w PRL. Dziś UOP jest zastąpiony przez ABW, któremu czasem w kompetencje wchodzi CBA. Dużo literek, dużo pracowników i jeszcze więcej afer. Zobacz, jak powstały tajne służby i czym się zajmują. 

 

ABW dodano: 04.12.2012 09:57

Kim jest Andrzej Derlatka?

Andrzej Derlatka to polski oficer wywiadu. Pracował w wywiadzie PRL i III RP. Pełnił obowiązki szefa Agencji Wywiadu. Washington Post twierdzi, że to on przyjął 15 milionów dolarów, które CIA zapłaciła polskiemu wywiadowi za możliwość utworzenia w Kiejkutach tajnego więzienia.

Agencja Wywiadu dodano: 25.01.2014 18:19 | odpowiedz (2)

Gen. David Petraeus, szef Centralnej Agencji Wywiadowczej KIM JEST, co osiągnął?

Szefowie najważniejszych organizacji świata nie mogą pozwolić sobie na błędy, nawet w życiu prywatnym. Wiedział, za pewne o tym także szef CIA, David Petraeus, który dał się przyłapać na romansie, za co zapłacił stołkiem. Kim był zanim został szefem Centralnej Agencji Wywiadowczej?

David Petraeus dodano: 10.11.2012 19:10

Generał skandalista DAVID PETRAEUS. Kim jest były szef CIA?

David Petraeus, były już szef Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), stał się głównym bohaterem seksskandalu w USA. Generał Petraeus podał się do dymisji po tym, jak wyszedł na jaw jego pozamałżeński romans z dziennikarką Paulą Broadwell.

centralna agencja wywiadowcza dodano: 26.11.2012 14:11

KIM JEST Gromosław Czempiński?

Gromosław Czempiński to zasłużony dla Polski i USA generał w stanie spoczynku, odznaczony przez prezydenta Georga Busha, inspiracja jednostki specjalnej GROM. Czym zasłynął Czempiński? Jak były szef zlikwidowanego UOPu zasłużył się dla kraju? Sprawdź, jak przebiegała kariera Czempińskiego i dowiedz się, jak wyglądała operacja SAMUM. 

ABW dodano: 23.11.2011 16:14

CIA: jakie są najsłynniejsze akcje CIA?

O najsłynniejszych akcjach CIA wielu z nas nie wie. Przez długi czas były pilnie strzeżone, a informacje o nich wyciekały do mediów przypadkiem. No chyba że chodziło o sukcesy - o tych służby informowały media samodzielnie. Jakie są najsłynniejsze akcje CIA? Sprawdź.

afera Watergate dodano: 20.08.2015 15:24

Więzienia CIA w Polsce - były czy nie?

Sprawę tajnych więzień CIA w Polsce rozpoczął artykuł w Washington Post mówiący o nielegalnych operacjach CIA na terenie Europy. Rada Europy powołała specjalną komisję do zbadania tej sprawy. Wedle jej raportu w Polsce i Rumunii w latach 2003-2005 istniały tajne więzienia CIA.

Abu Zubajda dodano: 24.07.2014 11:32

O co chodzi w aferze z tajnymi więzieniami CIA w Polsce?

W marcu 2012 roku polska prokuratura postawiła zarzuty w głośnej aferze związanej z tajnymi więzieniami CIA, które powstały po zamachach terrorystycznych 11 września 2001. W sprawę zamieszany jest m.in. były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski. Prokuratura oskarża go o udział w zorganizowaniu w Polsce – w Starych Kiejkutach – ośrodka, w którym CIA w latach 2002-2003 przetrzymywała podejrzanych o terroryzm więźniów.

AFERA dodano: 24.07.2014 11:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?

Paweł Pawlikowski urodził się w Polsce, ale jako 14-latek wyjechał ...

CIA szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. CIA. Wszystko na temat CIA na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.