porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Słaby ciąg w kominie – co robić? Jak poprawić ciąg kominowy?

Słaby ciąg może być pochodną zbyt małej wysokości komina, braku ocieplenia ścianek albo niekorzystnego usytuowania. Co zrobić, gdy w kominie jest za słaby ciąg? Jak poprawić pracę komina?

ciąg w kominie dodano: 02.10.2013 14:15 | odpowiedz (1)

Zasady użytkowania kominka. Dlaczego w kominku nie chce się dobrze palić?

Warunkiem właściwej pracy kominka jest odpowiednia ilość powietrza do spalania. Brak powietrza lub niedostateczna jego ilość, może spowodować cofanie się dymu do pomieszczenia. Przeczytaj, z jakich jeszcze powodów kominek nie chce się palić.

komin dodano: 14.11.2011 12:07

Jak zakończyć kanały wentylacyjne nad dachem?

Źle zrobiona instalacja wentylacji grawitacyjnej jest często powodem problemów występujących podczas eksploatacji domów i mieszkań, na przykład zawilgocenia pomieszczeń czy kłopotów z paleniem w kominku albo prawidłowym funkcjonowaniem gazowych podgrzewaczy wody. SPRAWDŹ, jak powinny być prawidłowo wykonane i zakończone kanały wentylacyjne.

brak ciągu dodano: 04.01.2012 06:00

Jakie wymiary powinien mieć komin do kominka?

Kominek musi być podłączony do osobnego przewodu kominowego. Jakie wymagania musi spełnić komin - jakie powinien mieć wymiary i wysokość - aby zapewniał dobry ciąg i zmniejszał ryzyko pożaru?

komin dodano: 20.12.2011 11:33

Dlaczego kanały wentylacyjne trzeba prowadzić wewnątrz domu?

Siła ciągu w kanałach wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) w istotny sposób zależy od różnicy temperatury na wlocie do kanału i wylocie z niego ponad dachem. Im większa jest ta różnica, tym silniejszy jest ciąg kominowy.

przewód wentylacyjny dodano: 18.11.2014 10:57

Wyciąg kominowy – kiedy warto zo zamontować?

Za niski, źle zbudowany lub nieprawidłowo usytuowany komin może być przyczyną problemów z ciągiem kominowym. Te z kolei mogą poważnie utrudnić, a nawet uniemożliwić palenie w kominku. Na wszystko jest jednak sposób.

komin dodano: 27.05.2014 13:59

Wentylacja garażu: jakie wymagania musi spełniać?

Każdy garaż powinien być wentylowany. Sposób wentylacji zależy od tego czy garaż jest, czy nie jest ogrzewany. Jaką wentylację powinien mieć każdy z tych rodzajów garażu?

garaż dodano: 21.05.2014 15:00

Przewody kominowe - dlaczego się je grupuje?

Na dziecięcych rysunkach dom ma zawsze jeden komin. W prawdziwych domach, w których potrzeba często kilku przewodów kominowych - osobno do kotła, kominka czy wentylacji - należy nieraz, ku niezadowoleniu architektów i inwestorów, wybudować co najmniej dwa.

Kalenica dodano: 19.05.2014 14:21

Piece kominkowe. Jak poradzić sobie z problemami podczas eksploatacji?

Choć instalacja i użytkowanie pieca kominkowego są bardzo łatwe, podczas eksploatacji mogą – podobnie jak w przypadku innych urządzeń grzewczych - pojawić się problemy. Jakie problemy eksploatacyjne stwarzają piece kominkowe? Jak sobie z tymi problemami radzić?

dym dodano: 18.10.2013 12:46
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?

Amerykański aktor, znany z westernów i filmów akcji oraz współpracy ...

ciąg kominowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciąg kominowy. Wszystko na temat ciąg kominowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.