porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to są DNI PŁODNE i jak je obliczyć? Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

Planujesz ciążę? Nie wiesz ile trwa twój cykl menstruacyjny? Kalendarz dni płodnych pozwala zaplanować lub uniknąć ciąży. Mówimy, jak obliczyć dni płodne. Jak obliczyc dni plodne i nieplodne?

cykl dodano: 28.05.2012 14:56 | odpowiedz (3)

Fluor- jaką rolę pełni w organizmie?

Każdy wie, że fluor przede wszystkim chroni zęby przed próchnicą i ogólnie je wzmacnia. W organizmie dorosłego człowieka znajduje się około 2,6 g tego składnika mineralnego, głównie w zębach i w kościach. Jednak co się dzieje, gdy jest go za mało lub za dużo w organizmie? W jakich składnikach pożywienia mozemy znaleźć fluor?

anemia dodano: 14.07.2016 14:45 | odpowiedz (2)

Słodka ciąża - dieta dla kobiety z cukrzycą ciążową.

W cukrzycy ciążowej najważniejsze jest właściwe odżywianie. Jeśli będziesz przestrzegać kulinarnych zasad, unikniesz zastrzyków z insuliną. Po wykryciu cukrzycy ciążowej, najważniejszą sprawą jest stosowanie takiej diety, aby stężenie cukru we krwi nie przekraczało określonych wartości.

badanie cukru dodano: 12.07.2016 14:41

Zosia Ślotała założyła blog - o czym pisze?

Zosia Ślotała zostanie mamą, dlatego ... wystartowała z blogiem o macierzyństwie. Choć prowadzi go dopiero od kilku dni, zamieściła już 8 wpisów!

Baby boom Zosi dodano: 27.01.2015 11:25 | odpowiedz (2)

Syndrom wicia gniazda - co to jest i co go wywołuje?

Wszystko prawie gotowe na nadejście nowego członka rodziny, a ty, mimo sterylnych warunków panujących w domu, nadal masz ochotę coś czyścić i układać? Dopadł cię syndrom wicia gniazda. Chociaż nie wszyscy w niego wierzą, to kobiety w ciąży przekonuje się, że jednak istnieje.

koniec ciąży dodano: 03.05.2014 09:31

Na czym polega wskaźnik Pearla? Co ocenia wskaźnik Pearla?

Antykoncepcja naturalna - wiadomo, że metody  są mniej obciążające dla organizmu, ale mało skuteczne. Antykoncepcja hormonalna (tabletka, plaster, spirala) może powodować skutki ubioczne, za to jest dużo bardziej skuteczna. Ale, na ile jedne metody są bardziej, inne mniej skuteczne, może ocenić tzw. wskaźnik Pearla.

ANTYKONCEPCJA dodano: 06.05.2013 17:23

Gra wstępna a ciąża. Gra wstępna: jaki ma wpływ na zajście w ciążę?

Gra wstępna - są kobiety, które jej nie lubią i wolą od razu przejść do rzeczy. Jednak seksuolodzy przekonują, że gra wstępna jest bardzo ważna, szczególnie gdy kobieta planuje zajście w ciążę. Dlatego, owszem, szybkie numerki są jak najbardziej wskazane, ale raczej nie w chwili, kiedy planuje się dziecko. Co ma gra wstępna do zajścia w ciążę?

erotyka dodano: 08.04.2013 15:03

Jakie prawa w pracy ma kobieta w ciąży?

Jeśli spodziewasz się dziecka lub karmisz maleństwo, pracodawca ma wobec ciebie określone obowiązki i możesz domagać się swoich praw. Powinnaś je dobrze poznać, żeby chronić siebie i jeszcze nienarodzone dziecko.

dziecko dodano: 17.01.2013 07:19

Zmiany w urlopach macierzyńskich - kto może liczyć na dłuższy urlop macierzyński?

Zmiany w urlopach macierzyńskich - od 17 marca 2013 roku urlop macierzyński może trwać rok. Z czym wiąże się wydłużenie urlopu macierzyńskiego i kto może liczyć na dłuższy urlop macierzyński?

matka dodano: 25.02.2013 15:46

Jak długo przysługuje zasiłek chorobowy?

Jesli z powodu złego stanu zdrowia nie możesz pracować, należy ci się za ten czas zasiłek chorobowy. Mówimy jak długo można pobierać zasiłek chorobowy.

choroba dodano: 19.12.2012 10:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

ciąża szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciąża. Wszystko na temat ciąża na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.