porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przycinać drzewa zgodnie z prawem?

Cięcie drzew, szczególnie tych rozrożniętych, podlega regulacjom nie tylko zgodnym z zasadami pielęgnacji drzew, ale także zgodnym z prawem. Oto krótka porada na temat przycinania drzewa zgodnie z prawem.

cięcie drzew dodano: 06.09.2013 14:17

Kiedy najlepiej przycinać bukszpany?

Bukszpany bardzo dobrze znoszą przycinanie. Można z nich tworzyć regularne bryły lub skomplikowane roślinne rzeźby. Formowanie roślin zaczynamy wiosną.

Bukszpan dodano: 06.10.2011 16:36

Jak ciąć drzewa i jakich użyć do tego narzedzi? 5 zasad przycinania drzew

Drzewa w ogrodzie wymagają pielęgnacji, czyli przede wszystkim przycinania. Jak to zrobić, by drzewa rosły lepiej? Poznaj 5 podstawowych zasad przcinania drzew.

cięcie drzew dodano: 28.06.2013 15:29

Jak obsługiwać piłę łańcuchową?

Pilarki łańcuchowe to bardzo przydatne narzędzia do ścinania drzew, obcinania gałęzi oraz cięcia pni na mniejsze kawałki. Znajdą też zastosowanie przy pracach ciesielskich – budowie różnych konstrukcji z drewnianych belek. Zobacz, jak je bezpiecznie obsługiwać.

drewno dodano: 13.12.2011 16:24 | odpowiedz (1)

Jak powinno się przycinać świerk?

Cięcie to jeden z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych drzew.
drzewa dodano: 28.08.2013 16:44

Jak i kiedy przycinać borówkę amerykańską? Czemu służy cięcie krzewów?

Sadząc krzewy borówki wysokiej (zwanej amerykańską), należy pamiętać, że do obfitego owocowania, wymagają one systematycznego cięcia. Czy wiesz kiedy i jak należy to robić?

borówka amerykańska dodano: 15.08.2013 14:33

Cięcie żywopłotów. Jak przycinać żywopłoty iglaste i liściaste?

Cięcie żywopłotów pozwala zmienić rośliny w zielony mur. Przyspiesza ich wzrost i nadaje im uporządkowany wygląd. Mówimy jak przycinać żywopłoty liściaste i iglaste.

cięcie drzew dodano: 14.08.2013 16:19

Jak pielęgnować hibiskus ogrodowy?

Hibiskus nazywany też ketmią syryjską to efektowny krzew o kwiatach podobnych do malwy lub róży. Krzew kwitnie w drugiej połowie lata, gdy większość innych już dawno przekwitła. Jak pielęgnować hibiskusa?

hibiskus dodano: 04.08.2013 19:45

Jak zrobić z iglaka bonsai? Jak zmienić iglaka w miniaturową żywą rzeźbę?

Bonsai to w założeniu kopia normalnego drzewa, tyle że miniaturowa. Aby nie zatraciło ono swego uroku, powinno się je kształtować, wzorując się na naturalnym wyglądzie dużych drzew. Jak formować sadzonkę, by uzyskać bonsai?

bonsai dodano: 21.05.2012 17:28

Jak wycinać wodą osprzęt jachtowy?

Precyzyjnie wykonywane z nierdzewnej stali okucia jachtowe nie lubią obróbki w wysokiej temperaturze, jaką daje wycinanie laserem. Jeśli promień lasera zastąpimy strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, uzyskamy ten sam efekt, ale za to bez ryzyka przyspieszonej korozji!

cięcie na zimno dodano: 16.01.2012 09:37
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

cięcie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cięcie. Wszystko na temat cięcie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.