porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cięcie krzewów - CO i KIEDY TNIEMY w ogrodzie?

Wiosna to najlepszy czas na przycinanie krzewów i drzew. Ale nie tylko ta pora roku jest odpowiednia na takie zabiegi pielęgnacyjne. Zanim jednak sięgniemy po sekator, sprawdźmy, co i kiedy należy przycinać w naszym ogrodzie?

cięcie iglaków dodano: 14.05.2012 13:29

Jak i kiedy przycinać borówkę amerykańską? Czemu służy cięcie krzewów?

Sadząc krzewy borówki wysokiej (zwanej amerykańską), należy pamiętać, że do obfitego owocowania, wymagają one systematycznego cięcia. Czy wiesz kiedy i jak należy to robić?

borówka amerykańska dodano: 15.08.2013 14:33

Cięcie żywopłotów. Jak przycinać żywopłoty iglaste i liściaste?

Cięcie żywopłotów pozwala zmienić rośliny w zielony mur. Przyspiesza ich wzrost i nadaje im uporządkowany wygląd. Mówimy jak przycinać żywopłoty liściaste i iglaste.

cięcie dodano: 14.08.2013 16:19

Cięcie starych drzew. Czy można wyciąć gałęzie starych drzew?

Zmieniły się przepisy dotyczące pielęgnacji drzew i krzewów! Zobacz, kiedy według ustawy o ochronie środowiska przycinanie gałęzi jest uznawane za pielęgnację drzew i krzewów, a kiedy jest traktowane jako zniszczenie drzewa i grozi karą pieniężną. Na czym polega cięcie starych drzew.

cięcie drzew dodano: 03.11.2012 15:48

Jak przycinać porzeczki?

Porzeczki zniknęły z wielu działek i ogrodów, choć to wartościowe krzewy dostarczające smacznych i zdrowych owoców. Aby dobrze owocowały, muszą być regularne przycinane. Jak ciąć porzeczki?

cięcie porzeczek dodano: 22.04.2015 11:03

Jak przycinać bez?

Jeśli chcesz by lilak kwitł obficie, pamiętaj o usunięciu przekwitłych kwiatów. Mówimy, jak i kiedy ciąć krzewy bzu, by obficie kwitły.

bez lilak dodano: 19.05.2014 13:53

Jak dbać o forsycję? Jakie odmiany forsycji wybrać do ogrodu?

Kwitnąca na początku wiosny forsycja jako jeden z pierwszych krzewów dodaje koloru szaremu miejskiemu krajobrazowi. Popularny krzew nie ma dużych wymagań i jest chętnie sadzony w małych i dużych ogrodach. Mówimy, jak pielęgnować forsycję.

cięcie forsycji dodano: 05.04.2012 19:07

Jakie prace trzeba wykonać wiosną w ogrodzie? Od czego zacząć wiosenne porządki?

Kiedy zima na dobre odpuści i pojawią się ciepłe, wiosenne dni możemy rozpocząć prace w ogrodzie. Aby rośliny jak najszybciej rozpoczęły wegetację i szybko zregenerowały się po trudnej zimie trzeba odpowiednio o nie zadbać. Od czego zacząć?

grządki dodano: 20.02.2012 12:57 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

cięcie krzewów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cięcie krzewów. Wszystko na temat cięcie krzewów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.