porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cięcie krzewów - CO i KIEDY TNIEMY w ogrodzie?

Wiosna to najlepszy czas na przycinanie krzewów i drzew. Ale nie tylko ta pora roku jest odpowiednia na takie zabiegi pielęgnacyjne. Zanim jednak sięgniemy po sekator, sprawdźmy, co i kiedy należy przycinać w naszym ogrodzie?

cięcie iglaków dodano: 14.05.2012 13:29

Jak i kiedy przycinać borówkę amerykańską? Czemu służy cięcie krzewów?

Sadząc krzewy borówki wysokiej (zwanej amerykańską), należy pamiętać, że do obfitego owocowania, wymagają one systematycznego cięcia. Czy wiesz kiedy i jak należy to robić?

borówka amerykańska dodano: 15.08.2013 14:33

Cięcie żywopłotów. Jak przycinać żywopłoty iglaste i liściaste?

Cięcie żywopłotów pozwala zmienić rośliny w zielony mur. Przyspiesza ich wzrost i nadaje im uporządkowany wygląd. Mówimy jak przycinać żywopłoty liściaste i iglaste.

cięcie dodano: 14.08.2013 16:19

Cięcie starych drzew. Czy można wyciąć gałęzie starych drzew?

Zmieniły się przepisy dotyczące pielęgnacji drzew i krzewów! Zobacz, kiedy według ustawy o ochronie środowiska przycinanie gałęzi jest uznawane za pielęgnację drzew i krzewów, a kiedy jest traktowane jako zniszczenie drzewa i grozi karą pieniężną. Na czym polega cięcie starych drzew.

cięcie drzew dodano: 03.11.2012 15:48

Jak przycinać porzeczki?

Porzeczki zniknęły z wielu działek i ogrodów, choć to wartościowe krzewy dostarczające smacznych i zdrowych owoców. Aby dobrze owocowały, muszą być regularne przycinane. Jak ciąć porzeczki?

cięcie porzeczek dodano: 22.04.2015 11:03

Jak przycinać bez?

Jeśli chcesz by lilak kwitł obficie, pamiętaj o usunięciu przekwitłych kwiatów. Mówimy, jak i kiedy ciąć krzewy bzu, by obficie kwitły.

bez lilak dodano: 19.05.2014 13:53

Jak dbać o forsycję? Jakie odmiany forsycji wybrać do ogrodu?

Kwitnąca na początku wiosny forsycja jako jeden z pierwszych krzewów dodaje koloru szaremu miejskiemu krajobrazowi. Popularny krzew nie ma dużych wymagań i jest chętnie sadzony w małych i dużych ogrodach. Mówimy, jak pielęgnować forsycję.

cięcie forsycji dodano: 05.04.2012 19:07

Jakie prace trzeba wykonać wiosną w ogrodzie? Od czego zacząć wiosenne porządki?

Kiedy zima na dobre odpuści i pojawią się ciepłe, wiosenne dni możemy rozpocząć prace w ogrodzie. Aby rośliny jak najszybciej rozpoczęły wegetację i szybko zregenerowały się po trudnej zimie trzeba odpowiednio o nie zadbać. Od czego zacząć?

grządki dodano: 20.02.2012 12:57 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

cięcie krzewów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cięcie krzewów. Wszystko na temat cięcie krzewów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.