porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przygotować suchą konfiturę z tataraku?

Tatarak pojawił się na terenie Polski prawdopodobnie w średniowieczu, zawleczony podczas tatarskich najazdów. Szybko się rozpowszechnił, a prawdopodobnie niewiele później zanalazł zastosowanie w ludowej medycynie i kuchni...

gotowanie dodano: 18.01.2012 09:55

Jak przygotować ser Gambryno?

Ser Gambryno, zwany niekiedy zakopańcem, wyróżnia dość szczególna technologia produkcji wymagająca... zakopania go w ziemi. Jak go przyrządzić - wyjaśniała mistrzyni XIX-wiecznych kucharek Lucyna Ćwierczakiewiczowa.

gotowanie dodano: 16.01.2012 06:00

Jak Bawarczycy zbudowali kościół z lodu?

Kościół powstał w bawarskiej wiosce Mitterfirmiansreut. Ma 26 m długości, 11 m szerokości i wieżę wysoką na 19 m – wszystko z lodowych bloków. Po co Bawarczykom lodowa świątynia?

Bawaria dodano: 13.02.2012 11:06

REPREZENTACJA POLSKI. Co trzeba wiedzieć o napastniku ROBERCIE LEWANDOWSKIM?

Robert Lewandowski to najlepszy obecnie polski piłkarz. Jednak mało kto wie, co polski piłkarz robił przed tym, jak zyskał wielką sławę. Oto kilka ciekawostek o „Lewym”.

Lewandowski prywatnie dodano: 06.08.2012 09:28

Jaka choroba powoduje zmianę koloru skóry na niebieski?

Rzadko spotykana choroba argyria, nie zagraża życiu, ale może być kłopotliwa. Argyria, inaczej srebrzyca, jest wywołana regularnym przyjmowaniem dużych ilości związków srebra przez długi czas – przynajmniej kilka miesięcy. Komu grozi?

argyria dodano: 23.01.2012 13:00

Jak przygotować panir?

Co to jest panir - paneer? Przygotowanie tego indyjskiego sera zajmuje najwyżej dwadzieścia minut, a efekt jest wart zachodu. 

gotowanie dodano: 13.01.2012 12:44

Jak pedałując przepłynąć Atlantyk?

Czy ocean rozmiarów Atlantyku można pokonać rowerem wodnym? Grupka upartych Anglików z Whitehaven twierdzi, że to możliwe, choć już dwie ich próby kompletnie się nie powiodły.

Atlantyk dodano: 10.02.2012 15:44

Czy częste mycie faktycznie skraca życie?

W każdym powiedzonku, nawet najbardziej żartobliwym, tkwi ziarenko prawdy. Nawet w tym, które często uznano za wygodną wymówkę brudasów. Choć nie jest do końca tak, że częste mycie naprawdę skraca życie, może jednak poważnie je uprzykrzyć.

higiena dodano: 02.02.2012 06:00

Skąd się biorą dziury w serze?

Skąd się bierze Dziura w serze? W goudzie Lub w ementalerze? Czy ją robi Jakieś zwierzę, Który w serze Miewa leże I sie nudzi Na kwaterze Może krety? Może jeże? Bo w wiertarkę, Powiem szczerze, Nie uwierzę.... (Ludwik Jerzy Kern). My podobnie jak Ludwik Jerzy Kern - także nie wierzymy. Ale czy wiemy skąd się biorą dziury w serze? Mówimy, jak powstają te cenne dziury.

dojrzewanie dodano: 16.12.2011 18:28

Jak i dlaczego śpiewają kanarki?

Naukowcy z Antwerpii byli bliscy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kanarki śpiewają, ale na wyjaśnienie tego zagadnienia trzeba będzie jeszcze poczekać. A wszystko przez... włamanie.

Antwerpia dodano: 28.02.2012 09:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

ciekawostki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciekawostki. Wszystko na temat ciekawostki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.