porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaki zasobnik c.w.u. wybrać? Jaka powinna być pojemność zbiornika na c.w.u.?

Wybór kotła z zasobnikiem c.w.u., czyli pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody to dobry wybór, jeśli chcemy mieć jej pod dostatkiem. Podpowiadamy, jak dobrać wielkość zasobnika ciepłej wody użytkowej, aby zapewnić sobie komfortowe korzystanie z wody.

c.w.u dodano: 17.10.2012 12:14

Kiedy warto wybrać kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody?

Domową instalację grzewczą może zasilać kocioł jednofunkcyjny, czyli taki, który służy tylko do ogrzewania domu. Aby mógł przygotowywać też ciepłą wodę użytkową, trzeba do niego dokupić zasobnik c.w.u. Kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

kocioł jednofunkcyjny dodano: 15.11.2011 15:32

ENERGOOSZCZĘDNIE I PRZYJEMNIE. Co to jest i do czego służy kominek z płaszczem wodnym?

Praktycznie w każdym nowym domu znajduje się kominek. W zależności od tego jaką funkcję ma pełnić, wybieramy odpowiedni wkład. Jeżeli ma ogrzewać pomieszczenia i przygotowywać ciepłą wodę użytkową, to musi być to kominek z płaszczem wodnym, nazywany też turbokominkiem. Doradzamy dlaczego warto zainwestować w ten typ kominka.

kominek z płaszczem wodnym dodano: 20.10.2011 10:29

KOLEKTORY SŁONECZNE, czy można zainstalować w mieszkaniu w bloku?

Słyszałeś o kolektorach słonecznych? Dzięki nim można mieć ciepłą wodę za darmo. Ale czy można je zainstalować w mieszkaniu w bloku? Czy to opłacalna inwestycja?

balkon dodano: 22.07.2013 09:33

TANIE OGRZEWANIE. Jaki typ kotła c.o. i sposób podgrzewania c.w.u wybrać?

Kotły grzewcze mogą służyć nie tylko do ogrzewania pomieszczeń. Wygodnie jest je wykorzystywać także do przygotowywania ciepłej wody do mycia (użytkowej). W tym celu najlepiej wybrać kocioł dwufunkcyjny - fabrycznie przystosowany do pracy instalacjach c.o. i c.w.u.

centralne ogrzewanie dodano: 15.11.2011 10:52

Jaki kocioł wybrać do małego domu o niedużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową?

Komfort cieplny w domu w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru urządzenia grzewczego, którym najczęściej jest kocioł. Jakie urządzenie sprawdzi się w niewielkim domu?

c.w.u. dodano: 10.02.2012 15:27

OGRZEWANIE DOMU ZA DARMO! Czy warto kupić kolektory słoneczne?

Zastanawiasz się, czy warto kupić kolektory słoneczne? Taki zakup może być bardzo dobrą inwestycją, ale nie musi. Wykorzystanie kolektorów słonecznych do ogrzewania pomieszczeń w naszym klimacie na tyle mało efektywne, że jak na razie niewiele osób się na to decyduje. Przeczytaj z jakich powodów?

ekologia dodano: 18.11.2011 17:36

Kocioł gazowy jedno- czy dwufunkcyjny? Który wybrać?

Piec gazowy, który poprawnie powinien być nazywany kotłem, w instalacji grzewczej odpowiada za centralne ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Na rynku dostępne są kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Podpowiadamy, czym się różnią i który wybrać.

c.w.u. dodano: 22.11.2012 09:51

Jak dobrać moc kotła w instalacji centralnego ogrzewania?

Odpowiedni dobór mocy kotła ma spory wpływ na efektywne i oszczędne ogrzewanie domu i wody użytkowej. Od czego więc zależy wielkość tego parametru? Na co zwrócić uwagę, dobierając moc kotła?

centralne ogrzewanie dodano: 10.02.2012 15:11

Jak dobrze wybrać KOCIOŁ DWUFUNKCYJNY?

Kocioł dwufunkcyjny podgrzewa wodę do centralnego ogrzewania i przygotowuje ciepłą wodę użytkową, ale w ograniczonej ilości. Jest dobrym rozwiązaniem, ale do domu z niezbyt rozległą instalacją ciepłej wody i z niewielką liczbą punktów poboru. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze kotła dwufunkyjnego.

ciepła woda użytkowa dodano: 17.12.2012 14:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]

Polityczną karierę Beata Szydło zawdzięcza sobie, rodzinie, która ją wspiera ...

ciepła woda szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciepła woda. Wszystko na temat ciepła woda na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.