porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaki zasobnik c.w.u. wybrać? Jaka powinna być pojemność zbiornika na c.w.u.?

Wybór kotła z zasobnikiem c.w.u., czyli pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody to dobry wybór, jeśli chcemy mieć jej pod dostatkiem. Podpowiadamy, jak dobrać wielkość zasobnika ciepłej wody użytkowej, aby zapewnić sobie komfortowe korzystanie z wody.

c.w.u dodano: 17.10.2012 12:14

Ciepła woda z kotła. Jak oszczędnie i ekologicznie ogrzewać wodę użytkową?

Do ogrzewania wody użytkowej może posłużyć kocioł gazowy lub olejowy, który będzie również ogrzewał dom. Aby jednak jego praca była jak najbardziej wydajna, a ogrzewanie generowało jak najniższe koszty, warto wybrać kocioł kondensacyjny. Sprawdź, jakie są zalety takich kotłów.

cwu dodano: 03.10.2012 13:41

Kolektory słoneczne. Ile można zaoszczędzić z pomocą kolektorów?

Kolektory słoneczne zamontowane na dachu są w dzisiejszych czasach wizytówką domu energooszczędnego i ekologicznego. W naszym klimacie służą one głównie do przygotowywania c.w.u., wykorzystując w tym celu energię promieniowania słonecznego. Dlaczego warto ogrzewać wodę użytkową z pomocą kolektorów?

cwu dodano: 04.10.2012 16:52

Jaką POMPĘ CIEPŁA wybrać do ogrzewania WODY UŻYTKOWEJ?

Pompa ciepła to nowoczesne energooszczędne i ekologiczne urządzenie, które do ogrzewania domu wykorzystuje darmową energię zakumulowaną w gruncie, wodzie lub powietrzu. Pompa ciepła może służyć także do ogrzewania wody użytkowej. Czy każdą pompą ciepła można ogrzewać wodę użytkową? Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania wody do mycia?

cwu dodano: 10.01.2013 16:43

Jak dobrze wybrać KOCIOŁ DWUFUNKCYJNY?

Kocioł dwufunkcyjny podgrzewa wodę do centralnego ogrzewania i przygotowuje ciepłą wodę użytkową, ale w ograniczonej ilości. Jest dobrym rozwiązaniem, ale do domu z niezbyt rozległą instalacją ciepłej wody i z niewielką liczbą punktów poboru. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze kotła dwufunkyjnego.

ciepła woda dodano: 17.12.2012 14:04

Jakie rury do wody? [SPRAWDZONE RADY]

W jaki sposób wykonuje się instalacje ciepłej i zimnej wody? Jakich rur do tego użyć i jak je rozprowadzić?

ciepła woda dodano: 26.04.2015 14:32 | odpowiedz (1)

Kiedy warto wymienić kocioł?

Większość użytkowników decyduje się na wymianę kotła, kiedy stary całkiem przestaje działać. Często zdarza się to w czasie trwania sezonu grzewczego i wtedy dom zostaje pozbawiony ogrzewania, a mieszkańcy dodatkowo ciepłej wody. Czy warto czekać do ostatniej chwili?

centralne ogrzewanie dodano: 26.04.2015 13:01

Jak wykorzystać słońce do ogrzewania domu i podgrzewania wody?

W Polsce kolektorów używa się przede wszystkim do podgrzewania ciepłej wody lub wody w basenie. Rzadziej do ogrzewania domów, bo jest potrzebne głównie zimą, gdy zyski ze słońca są niewielkie.

centralne ogrzewanie dodano: 15.04.2015 10:48

Ogrzewanie domu - czy warto inwestować w kocioł dwufunkcyjny?

Nie ulega wątpliwości, że od sposobu ogrzewania i od sprawności instalacji grzewczej, zależy to, jak wysokie są Twoje rachunki za ogrzewanie. Technologie pozwalają na stosowanie różnorodnych rozwiązań. Jednym z nich jest kocioł dwufunkcyjny. Przeczytaj, czy jego instalacja się opłaca.

c.w.u. dodano: 08.06.2014 11:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

ciepła woda użytkowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciepła woda użytkowa. Wszystko na temat ciepła woda użytkowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.