porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie są wady i zalety ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe, czyli system rurek pod podłogą (podgrzewanych wodą lub energią elektryczną) z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Masz ochotę zamontować w swoim domu ogrzewanie podłogowe? Sprawdź, jakie ma plusy i minusy.

ogrzewanie pod podłogą dodano: 24.11.2011 16:36

Dlaczego mróz może zabić?

Arktyczne mrozy nawiedzają Polskę. W nocy temperatura spada grubo poniżej -20 stopni Celsjusza. Ubranie na cebulkę i aktywność fizyczna mogą pomóc w przetrwaniu chłodów. Trzeba jednak uważać, bo taka temperatura może zabić człowieka. Co roku w naszym kraju zamarza kilkadziesiąt osób.

chłód dodano: 01.02.2012 14:09

Kaloryfer wodny, elektryczny, a może płytowy? PRZEGLĄD KALORYFERÓW. Jaki grzejnik wybrać do ogrzania domu?

Zanim zdecydujesz się na kupno nowego kaloryfera, sprawdź jakie typy grzejników masz do wyboru. Płytowe, członowe, wodne, a może elektryczne? Czym się różnią? Jak działają? Który z nich daje więcej ciepła? Oto przegląd grzejników dostępnych na rynku.

centralne ogrzewanie dodano: 26.10.2011 10:28

Którędy ciepło ucieka z domu - jak odszukać mostki termiczne?

Każdej zimy masz coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domu? Poszukaj miejsc, przez które z twojego domu ucieka ciepło! Gdy je znajdziesz, będziesz mógł zapobiec ucieczce ciepła, uszczelniając je i ocieplając. Do znajdowania miejsc, przez które ucieka ciepło służą: kamera termowizyjna i pirometr. Jak przeprowadzić badania za ich pomocą?

kamera termowizyjna dodano: 15.09.2011 10:39 | odpowiedz (1)

Czy grzejnik zawsze musi być pod oknem?

Przyzwyczailiśmy się, do tego, że grzejniki wiesza się pod oknami. Część osób chciałaby je stamtąd usunąć lub za wszelką cenę próbuje je zasłonić. Inni mają z kolei problem, gdzie umieścić grzejnik, gdy pod oknem nie ma miejsca.

gdzie umieścić grzejnik dodano: 06.09.2012 13:31

Jak prawidłowo i skutecznie palić w kominku?

Palenie w kominku nie jest trudne. Wystarczy mieć suche drewno, gatunek liściasty i dbać o stan przewodu kominowego. Gdy spełniamy te warunki, w naszym domu w jesienni i zimowe wieczory będziemy mogli spędzać przyjemnie czas przy ogniu trzaskającym w kominku. 

kominek dodano: 21.09.2011 09:30

Dlaczego chcemy mieć drewnianą posadzkę na ogrzewaniu podłogowym?

„Od zawsze” drewno było materiałem szczególnym – bliskim naturze i sercu. Wiedzieliśmy, jakie są wady i zalety drewna, z jakiego można wybudować dom, zrobić posadzkę, beczkę, balię i cebrzyk, jakim napalić w piecu, a z jakiego skonstruować sanki, wóz konny albo wystrugać łyżkę do zupy. Ale kto by pomyślał, że ten sękaty ocieplacz jakim jest drewno, mógłby mieć grzenie pod stopami? Drewno nie ziębi jak kafle, czy warto instalować pod nim grzałki?

allegr dodano: 22.02.2012 10:09

Jaka jest maksymalna dopuszczalna temperatura podłogi?

Wielu budujących domy planuje ogrzewać je za pomocą ogrzewania podłogowego - wodnego lub elektrycznego. Także w mieszkaniu w bloku można bez problemu umieścić pod posadzką elektryczne maty grzewcze. Ale czy temperatura podgrzewanej podłogi może być dowolnie wysoka?

grzejąca podłoga dodano: 06.10.2011 12:00

JAKI WYBRAĆ KALORYFER? O czym pamiętać przed kupnem grzejnika?

Chcesz kupić grzejnik, ale nie wiesz na jaki się zdecydować? Oto cztery pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć przed jego zakupem. Pamiętaj, że grzejniki muszą mieć moc dobraną do wielkości pomieszczenia, w którymzamierzasz go zamontować. Nie zapomnij także o innych zaleceniach produceta, dzięki temu unikniesz w domu przykrych niespodzianek, a kaloryfer będzie służył ci przez długie lata.

grzejnik dodano: 25.10.2011 10:10

Jak powstaje mgła? Jakie są rodzaje mgły?

Żeby powstała mgła, czyli najniższa z chmur, musi dojść do skraplania wody. Ale już okoliczności prowadzące do powstania różnych rodzajów mgły, czyli mgły napływowej i mgły radiacyjnej, są całkiem inne. Jak więc powstaje mgła?

bezpieczeństwo dodano: 27.11.2012 11:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]

Marek Kalita jest nie tylko polskim aktorem teatralno- filmowym, ale ...

ciepło szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciepło. Wszystko na temat ciepło na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.