porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz, że głównym sprawcą udaru mózgu jest wysokie ciśnienie

Udar mózgu pojawia się nagle, bez wcześniejszych sygnałów i może być przyczyną niesprawności, a nawet śmierci.  Jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów u ludzi po 40 roku życia. Niepokoi fakt, że liczby te z roku na rok rosną.

mózg dodano: 02.09.2011 07:45

Jakie ĆWICZENIA NA OBNIŻENIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO? Jak ćwiczyć, aby sobie nie zaszkodzić?

Jeśli będziesz regularnie się ruszać, ćwiczyć już po miesiącu twoje ciśnienie się obniży. Jednak dla osób z nadciśnieniem tętniczym nie każda aktywność fizyczna jest wskazana.

CIŚNIENIE ćwiczenia dodano: 22.06.2012 13:52

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi bez leków, DOMOWYMI SPOSOBAMI?

Ciśnienie krwi rośnie po wysiłku i kiedy się zdenerwujemy. Może także skoczyć z radości i z wściekłości, gdy nasi znowu przegrywają. Przewlekły stres lub częste napięcia mogą wręcz doprowadzić do nadciśnienia. Skoki ciśnienia po kawie są mocno przereklamowane, za to alkohol podwyższa je znacznie. Jeśli ciśnienie skacze ci tylko do wartości 140/90 mmHg, możesz spróbować obniżyć je domowymi sposobami.

ciśnienie dodano: 25.09.2012 17:33

Jak badać ciśnienie tętnicze krwi?

Podwyższone ciśnienie krwi to częsta dolegliwość ludzi w średnim i starszym wieku. Podpowiadamy w jaki sposób badać ciśnienie tętnicze krwi i jak przygotować się do takiego badania, by wyniki były miarodajne.

ciśnienie dodano: 18.04.2015 14:42

Nadciśnienie - jakie produkty obniżają ciśnienie?

Na nadciśnienie tętnicze choruje 9,5 mln Polaków, ale tę statystykę można by zmienić, bo sami możemy wiele zrobić, by uniknąć choroby. Ogromny wpływ na jej rozwój ma bowiem dieta, dlatego odpowiedni sposób odżywiania to podstawowy element zapobiegania nadciśnieniu, jak i jego leczenia.

ciśnienie dodano: 29.10.2014 15:55

Czy norma ciśnienia tętniczego zależy od naszego wieku?

To nieprawda, że im więcej masz lat, tym wyższe ciśnienie tętnicze krwi uznaje się za prawidłowe. Normy ciśnienia są takie same dla wszystkich dorosłych, niezależnie od wieku. Nie ulega też zmianie jego wartość graniczna, której przekroczenie upoważnia lekarza do rozpoznania nadciśnienia.

nadciśnienie dodano: 24.08.2014 13:58

Co możesz zrobić by obniżyć ciśnienie. Czy są DOMOWE sposoby na obniżenie ciśnienia ?

Nadciśnienie przyśpiesza rozwój miażdżycy, zwiększa ryzyko zawału serca, grozi udarem mózgu, prowadzi do niewydolności nerek, uszkadza wzrok. Niewielkie nadciśnienie - za zgodą lekarza - możesz spróbować obniżyć zmianą diety i trybu życia. Czy są DOMOWE sposoby na obniżenie ciśnienia? Jak naturalnie obniżyć ciśnienie?

Jak obniżyć ciśnienie krwi dodano: 16.09.2012 18:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Olbrychski. Polski aktor filmowy i teatralny, jeden z ulubionych ...

ciśnienie tętnicze szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ciśnienie tętnicze. Wszystko na temat ciśnienie tętnicze na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.