porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Powojniki: jak uprawiać je na balkonie?

Powojniki, inaczej clematisy, zachwycają, gdy ich bujnie obsypane kwiatami pędy pną się po podporach. Oferta szkółkarska jest coraz wspanialsza. Gatunki i odmiany różnią się siłą wzrostu, odpornością na choroby, barwą, kształtem i wielkością kwiatów. Niektóre kwitną już w maju, inne dopiero w czerwcu,  ale za to aż do jesieni. Jak uprawiać powojnik na balkonie?

balkon dodano: 27.05.2013 13:51

Clematis: JAK SADZIĆ, PIELĘGNOWAĆ, ROZMNOŻYĆ - uprawa i pielęgnacja krok po kroku

Jak sadzić, pielęgnować, nawozić, podcinać i rozmnożyć Clematis? Clematis należy obecnie do najpopularniejszych pnączy w naszych ogrodach. Jeśli poświęcimy mu nieco uwagi, rozrośnie się bardzo szybko, pokrywając bujnymi kwiatami całe ściany czy pergole. Mówimy jakie są najpopularniejsze odmiany clematisa i jak uprawiać tę wdzięczną roślinę.

clematis choroby dodano: 17.07.2013 10:59

Pnącza zdobiące ścianę. Jakie pnącza wybrać?

Zastanawiasz się, jak ozdobić pustą ścianę bez okien? To przecież wspaniała okazja do posadzenia pnączy, które w niedługim czasie otulą dom swoimi liśćmi. Jakie pnącza wybrać na ściany domu? Jakich warunków potrzebuje winobluszcz oraz bluszcz pospolity?

bluszcz dodano: 28.05.2013 15:23

Powojniki - ozdobne pnącza na balkon i do ogrodu. Odmiany i uprawa [GALERIA ZDJĘĆ]

Powojniki - kwitnące pnącza - są efektowną ozdobą ogrodu od wiosny do jesieni. Dzięki bujnym, różnokolorowym kwiatom chętnie obsadza się nimi pergole, ścianki osłonowe czy ogrodzenia. Powojniki są łatwe w uprawie, ponieważ są roślinami ogrodowymi o niewielkich wymaganiach.

co posadzić w ogrodzie dodano: 18.04.2015 14:33

Jak rozmnożyć clematis?

Clematis to łacińska nazwa pnącza ozdobnego powojnika. Te piękne rośliny ozdobne dekorują nasze ogrody i balkony od wiosny do późnej jesieni. Możemy je kupić w każdym centrum ogrodniczym, ale najwięcej satysfakcji da nam uzyskanie sadzonek z własnej hodowli. Zobacz, jak rozmnożyć clematis?

clematis rozmnażanie dodano: 02.03.2015 13:00

Najpiękniejsze pnącza wieloroczne - jakie wybierać?

Pnącza wieloletnie sadźmy je tak, by wspinały się na płoty, altany, mury domów. Nie pozwólmy im sięgać dachów, rynien czy przewodów energetycznych. Jakie pnącza wybierać?

dzikie wino dodano: 25.04.2014 13:53

Jak i kiedy posadzić POWOJNIKI? O czym trzeba pamiętać przy sadzeniu tych pnączy?

Powojniki, czyli popularne clematisy należą do najbardziej pożądanych pnączy ogrodowych. Niesłabnące zainteresowanie właścicieli ogrodów zawdzięczają one wielkiej różnorodności barw i wielkości efektownych kwiatów. Jak prawidłowo posadzić clematisy?

pielęgnacja roślin dodano: 25.05.2012 13:49
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

clematis szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. clematis. Wszystko na temat clematis na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.