porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Powojniki: jak uprawiać je na balkonie?

Powojniki, inaczej clematisy, zachwycają, gdy ich bujnie obsypane kwiatami pędy pną się po podporach. Oferta szkółkarska jest coraz wspanialsza. Gatunki i odmiany różnią się siłą wzrostu, odpornością na choroby, barwą, kształtem i wielkością kwiatów. Niektóre kwitną już w maju, inne dopiero w czerwcu,  ale za to aż do jesieni. Jak uprawiać powojnik na balkonie?

balkon dodano: 27.05.2013 13:51

Clematis: JAK SADZIĆ, PIELĘGNOWAĆ, ROZMNOŻYĆ - uprawa i pielęgnacja krok po kroku

Jak sadzić, pielęgnować, nawozić, podcinać i rozmnożyć Clematis? Clematis należy obecnie do najpopularniejszych pnączy w naszych ogrodach. Jeśli poświęcimy mu nieco uwagi, rozrośnie się bardzo szybko, pokrywając bujnymi kwiatami całe ściany czy pergole. Mówimy jakie są najpopularniejsze odmiany clematisa i jak uprawiać tę wdzięczną roślinę.

clematis choroby dodano: 17.07.2013 10:59

Pnącza zdobiące ścianę. Jakie pnącza wybrać?

Zastanawiasz się, jak ozdobić pustą ścianę bez okien? To przecież wspaniała okazja do posadzenia pnączy, które w niedługim czasie otulą dom swoimi liśćmi. Jakie pnącza wybrać na ściany domu? Jakich warunków potrzebuje winobluszcz oraz bluszcz pospolity?

bluszcz dodano: 28.05.2013 15:23

Powojniki - ozdobne pnącza na balkon i do ogrodu. Odmiany i uprawa [GALERIA ZDJĘĆ]

Powojniki - kwitnące pnącza - są efektowną ozdobą ogrodu od wiosny do jesieni. Dzięki bujnym, różnokolorowym kwiatom chętnie obsadza się nimi pergole, ścianki osłonowe czy ogrodzenia. Powojniki są łatwe w uprawie, ponieważ są roślinami ogrodowymi o niewielkich wymaganiach.

co posadzić w ogrodzie dodano: 18.04.2015 14:33

Jak rozmnożyć clematis?

Clematis to łacińska nazwa pnącza ozdobnego powojnika. Te piękne rośliny ozdobne dekorują nasze ogrody i balkony od wiosny do późnej jesieni. Możemy je kupić w każdym centrum ogrodniczym, ale najwięcej satysfakcji da nam uzyskanie sadzonek z własnej hodowli. Zobacz, jak rozmnożyć clematis?

clematis rozmnażanie dodano: 02.03.2015 13:00

Najpiękniejsze pnącza wieloroczne - jakie wybierać?

Pnącza wieloletnie sadźmy je tak, by wspinały się na płoty, altany, mury domów. Nie pozwólmy im sięgać dachów, rynien czy przewodów energetycznych. Jakie pnącza wybierać?

dzikie wino dodano: 25.04.2014 13:53

Jak i kiedy posadzić POWOJNIKI? O czym trzeba pamiętać przy sadzeniu tych pnączy?

Powojniki, czyli popularne clematisy należą do najbardziej pożądanych pnączy ogrodowych. Niesłabnące zainteresowanie właścicieli ogrodów zawdzięczają one wielkiej różnorodności barw i wielkości efektownych kwiatów. Jak prawidłowo posadzić clematisy?

pielęgnacja roślin dodano: 25.05.2012 13:49
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest święty Stanisław Papczyński?

Spowiednik króla Jana III Sobieskiego, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony ...

clematis szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. clematis. Wszystko na temat clematis na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.