porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Sennik. Co oznaczają koszmary? Poznaj znaczenie koszmarnych snów!

Złe sny to zwykle fantastyczna wróżba! Czeka cię miłość, powodzenie i dobrobyt! Czasem kłopoty, ale dzięki wrodzonemu sprytowi i dobrej gwieździe przekujesz je na sukces. Ale uwaga - koszmary mogą być też sygnałem od organizmu, który mówi: nie pracuj tyle, zwolnij, odpręż się! Co jeszcze oznaczają koszmarne sny?

Ciemność dodano: 07.03.2013 15:22

Sennik. Czy to dobrze, gdy śnią się księża i anioły?

Sny o duchownych, kościele, ba - nawet o sprawach ostatecznych na ogół wróżą wielkie szczęście, powodzenie w interesach, a także miłość małżeńską owocującą w liczne i zdrowe potomstwo. Takie sny są szczególnie pomyślne dla panien na wydaniu, narzeczonych oraz ludzi rozpoczynających karierę zawodową. Co jeszcze zapowiadają sny o aniołach i księżach?

ambona dodano: 07.09.2012 17:53 | odpowiedz (1)

Czy różni się pogrzeb świecki od katolickiego?

Pogrzeb świecki w przeciwieństwie do pogrzebu katolickiego prowadzony jest przez tzw. mistrza ceremonii, a nie księdza. Osoba odprawiająca ceremonię ubrana jest w togę z białym plastronem pod szyją.

ceremonia pogrzebowa dodano: 15.02.2012 12:00

Kto jest właścicielem grobu? Kiedy nie można pochować bliskiej osoby w rodzinnym grobie?

Myli się ten, kto sądzi, że właścicielem grobu jest ten, kto go opłaca, opiekuje się nim i sprząta. Można się o tym boleśnie przekonać w chwili dla nas najtrudniejszej – na przykład po śmierci matki, którą chcemy pochować w rodzinnym grobie u boku ojca i nagle okazuje się, że jest to niemożliwe. SPRAWDŹ, jakie prawo obowiązuje przy wydawaniu zgody na pochówek.

grób dodano: 28.10.2011 12:53 | odpowiedz (1)

Kogo można pochować na terenie prywatnym? Czy urnę z prochami można przechowywać w domu?

Chciałbyś zatrzymać w domu urnę z prochami ukochanej osoby? Albo rozsypać je na wspólnie uprawianej działce? Gdzie można wykopać grób? Wyjaśniamy, jakie rodzaje pochówku dopuszcza polskie prawo.

groby dodano: 26.10.2011 12:34 | odpowiedz (1)

Wszystkich Świętych: DLACZEGO OBCHODZIMY W LISTOPADZIE?

Dzień Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Ale nie zawsze tak było, chociaż już dosyć długo obie daty funkcjonują w oficjalnym kalendarzu naszych świąt. Nie wszyscy też celebrują swoich zmarłych w tym terminie, mają też inne zwyczaje...

1 listopada dodano: 23.10.2014 09:22

Jakie rośliny posadzić na cmentarzu? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dawne nekropolie często przypominają parki – pełne roślin rozwijających się na mogiłach, drzew, ozdobnych krzewów i pnączy, owijających groby. Czy na współczesnych cmentarzach może pojawić się zieleń? Jakie rośliny posadzić?

barwinek dodano: 27.09.2014 12:47

Jak czyścić nagrobki z kamienia i z lastrico? [MYCIE, IMPREGNACJA]

Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać preparaty ponieważ można narazić kamień na przebarwienie lub zmatowienie. Utrzymanie pierwotnego wyglądu płyty zależy od doboru odpowiednich środków i sprzętu.

jak czyścić groby dodano: 27.10.2014 11:50

Jak czyścić nagrobki z marmuru i z piaskowca [MYCIE, IMPREGNACJA]

Do Wszystkich Świętych zostało jeszcze tyle czasu, by zdążyć z porządkami na grobach najbliższych. Jak się zabrać do czyszczenia oraz konserwacji nagrobków z marmuru i z piaskowca?

jak czyścić groby dodano: 27.10.2014 12:09

Wiązanki na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jakie są modne? Jakie wzory zamawiać? Gdzie je kupić?

Kwiaty i znicze to najczęstsze dekoracje grobów na wszystkich Świętych. Właśnie dlatego tuż przed dniem 1 listopada kwiaciarnie zarzucają rynek pięknymi wieńcami i bukietami nagrobnymi. Obejrzyj naszą galerię i dowiedz się, gdzie i za ile możesz zamówić modnie ułożone kwiaty na 1 listopada.

1 listopada dodano: 23.10.2014 11:53 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Jaroszewicz: kim jest partnerka Andrzeja Chyry i matka jego dziecka?

Paulina Jaroszewicz to 26-letnia asystentka kierownika produkcji. Przy jednej z ...

cmentarz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cmentarz. Wszystko na temat cmentarz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.