porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Wrzosowisko. Jakie rośliny posadzić razem z wrzosami?

Wrzosy dobrze rosną w sąsiedztwie drzew i krzewów iglastych. Obok wrzosów można sadzić rośliny, które podobnie jak one lubią kwaśną glebę i słoneczne miejsce, ale kwitną wiosną lub latem.

azalie dodano: 18.03.2015 16:42

Powojniki - ozdobne pnącza na balkon i do ogrodu. Odmiany i uprawa [GALERIA ZDJĘĆ]

Powojniki - kwitnące pnącza - są efektowną ozdobą ogrodu od wiosny do jesieni. Dzięki bujnym, różnokolorowym kwiatom chętnie obsadza się nimi pergole, ścianki osłonowe czy ogrodzenia. Powojniki są łatwe w uprawie, ponieważ są roślinami ogrodowymi o niewielkich wymaganiach.

clematis dodano: 18.04.2015 14:33

Jak uprawiać albicję jedwabistą?

Albicja jedwabista jest niewielkim drzewem, które latem pokrywa się niezwykłymi kwiatami. Wyglądem przypominają pędzelki od pudru. Początkowo są białe, potem stają się różowe. Nocą i podczas deszczowych dni ablicja jedwabista stula delikatne, pierzaste liście, dlatego nazywana bywa perską mimozą lub śpiącym drzewem.

albicja jedwabista dodano: 17.04.2015 13:51

Kwiaty na cienistą rabatę - co ładnie kwitnie w cieniu?

W ogrodzie są różne miejsca – jedne w pełnym słońcu, inne w półcieniu lub cieniu. Jednakowo zależy nam na atrakcyjnym obsadzeniu rozmaitych stref w ogrodzie. Oczywiście najwięcej jest bylin lubiących pełne nasłonecznienie, ale tych, które ozdobią miejsca zacienione jest nadspodziewanie wiele.

rośliny do cienia dodano: 24.03.2015 11:34

Dziewięćsił bezłodygowy: jak uprawać, co to za roślina?

Dziewięćsił bezłodygowy znamy z lekcji biologii jako roślinę podlegającą ścisłej ochronie. Występuje bowiem już niezwykle rzadko, przeważnie na terenach górskich. A dziewięćsił bezłodygowy to bardzo ciekawa roślina i można ją uprawiać w ogrodzie. Mówimy, jak uprawiać dziewięćsił.

Carlina acaulis dodano: 03.02.2015 12:45

Lewizja liścieniowa - piękna roślina skalna niełatwa w uprawie

Lewizja liścieniowa to bardzo efektowna roślina skalna, która najlepiej rośnie w specjalnym podłożu i warunkach. Sprawdź, jakie podłoże będzie dla niej najlepsze i jak ją chronić przed zimą.

Lewisia cotyledon dodano: 17.04.2015 12:04

Paciorecznik: co to jest i jak uprawiać?

Paciorecznik, znany też jako kanna, pochodzi z rejonów okołorównikowych. Bujny wzrost i kwiaty o egzotycznym wyglądzie nadają ogrodowi nieco egzotyczny wygląd i budzą skojarzenia z tropikalną dżunglą

Canna dodano: 17.04.2015 11:57

Igła Kleopatry: co to jest i jak ją uprawiać

Igła Kleopatry to roślina znana też pod nazwą pustynnika. Strzeliste kwiatostany tej rośliny dodają kompozycjom ogrodowym lekkości i wdzięku. Jak uprawiać pustynnika?

Eremurus stenophyllus dodano: 17.04.2015 11:48

Mietelnik - jak go uprawiać?

Mietelnik to bardzo wdzięczna roślina jednoroczna, przypominająca kształtem jałowiec. Swoim pięknym pokrojem sprawia, że mimo braku typowych kwiatów jest chętnie sadzona w ogrodach i ogródkach. Ta delikatna roślinka nie sprawi nam żadnych kłopotów podczas uprawy. Sprawdź, co lubi mietelnik.

Kochia scoparia dodano: 17.04.2015 10:20

Naparstnica purpurowa - jak ją uprawiać i pielęgnować?

Naparstnica purpurowa to nie tylko roślina ozdobna, ale również trująca. Wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym ze względu na właściwości lecznicze. W ogrodzie jej piękne kielichowate kwiaty przyciągają wzrok, bo górują nad niższymi odmianami.

Digitalis purpurea dodano: 17.04.2015 09:43
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

co posadzić w ogrodzie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. co posadzić w ogrodzie. Wszystko na temat co posadzić w ogrodzie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.