porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy tynk zabezpieczy cokół budynku?

Jeśli chcesz by cokół twojego domu był wykończony tynkiem, wybierz tynk mozaikowy. Jest lekki, więc nie wymaga wzmacniania podłoża, poza tym jest dostępny w wielu kolorach, wzorach i łatwo dopasować go do każdego budynku.

cokół z tynku dodano: 16.01.2012 10:43

BUDUJEMY OGRODZENIE. Jaki i jak głęboko fundament pod jakie ogrodzenie?

Ogrodzenie - jeśli ma spełniać swoją funkcję - musi być posadowione na odpowiednio przygotowanym fundamencie. Niezależnie od tego, z czego będzie płot, należy pamiętać, że jego waga nie upoważnia do zmniejszenia głębokości posadowienia fundamentu. Jak właściwie zrobić fundament pod ogrodzenie?

fundament dodano: 18.07.2012 13:36

Jaką wysokość powinien mieć cokół?

Cokół chroni ściany przed odbijającymi się kroplami wody deszczowej, zalegającym śniegiem, wilgocią podciąganą z gruntu. Dlatego od góry oddziela go od ścian parteru przeciwwilgociowa izolacja pozioma. Aby skutecznie chroniła mur przed zawilgoceniem, wysokość cokołu dobiera się do rodzaju ściany.

izolacja przeciwwilgociowa dodano: 09.01.2012 14:59

Czym wykończyć cokół dookoła domu? Jak sprawić, by woda nie niszczyła elewacji?

Cokół to najniższa część domu – ta, która sięga od powierzchni gruntu do podłogi parteru. Jego zadaniem jest ochrona elewacji domu przed zabrudzeniem. By to było możliwe, powinien być wykończony odpornymi materiałami. Czy wiesz jakimi? Sprawdź!

dom dodano: 15.11.2011 14:44

Ściany po łuku i słupy - jak wykończyć?

Jak wykończyć ściany prowadzone po łuku i słupy? Można do tego celu wykorzystać tynk, masę dekoracyjną, tapetę, mozaikę lub kamień. Stopień trudności wykonania prac, podobnie jak efekt końcowy, jest bardzo różny

słup dodano: 06.11.2012 08:26

Estetyczny cokół, czyli jak się montuje listwy przypodłogowe?

Na rynku jest bardzo wiele rodzajów listew przypodłogowych, które mocuje się na różne sposoby, w zależności od rodzaju cokołu - inaczej listwy stalowe, aluminiowe, z MDF, a inaczej listwy drewniane, z PCW i ceramiczne. Zobacz, jak przymocować listwy przypodłogowe.

listwa podłogowa dodano: 03.11.2011 16:49

Jak dobrać listwę przypodłogową do stylu wnętrza?

Do wyboru mamy listwy przypodłogowe drewniane, stalowe, aluminiowe, z MDF oraz różnych tworzyw sztucznych, a nawet listwy ceramiczne. Jaką listwę wybrać, by pasowała do charakteru wnętrza?

listwa podłogowa dodano: 04.11.2011 10:39

Listwa przypodłogowa. Jak połączyć cokół z opaską drzwiową?

Listwa cokołowa ma w elegancki sposób wykończyć posadzkę. Co jednak zrobić, gdy natrafiamy na przeszkodę w postaci framugi drzwi czy szafy wnękowej? Uratuje nas kostka – lub specjalna, wąska listwa cokołowa.

cokół drewniany dodano: 30.09.2013 12:47

Nietypowy cokół – jaka alternatywa dla listwy przypodłogowej?

W miejscu styku podłogi ze ścianą zawsze znajduje się niewielka szczelina. Dół ściany jest też bardziej niż inne jej części narażony na zabrudzenia. Miejsce to należy więc zabezpieczyć. Jaka jest alternatywa dla tradycyjnych listew przypodłogowych z PCW lub drewna oraz oklepanych cokołów z terakoty?

cokół podłogowy dodano: 16.04.2015 11:35

Cokół z kamienia – jak go wykonać?

Kamienny cokół to solidna podbudowa domu. Można go zrobić na sposób rustykalny z łupanego polnego kamienia lub z regularnej granitowej lub bazaltowej kostki albo z eleganckich płyt piaskowcowych.

cokół z kamienia dodano: 28.01.2015 16:54 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

cokół szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cokół. Wszystko na temat cokół na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.