porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

PRZEPIS na BAŃKI MYDLANE. Jak robić trwałe i kolorowe bańki mydlane?

Sprzęt do baniek mydlanych można kupić, ale można też zrobić go samodzielne w domu. Problem leży w płynie: jak dobrać proporcje wody do płynu do mycia naczyń, a może dodać coś jeszcze, żeby bańki chciały sie robić i nie pękały? Jak zrobić idealne bańki mydlane? Przedstawiamy przepis na płyn, która sprawi, że bańki będą duże, kolorowe i przede wszystkim mocne.

bańki mydlane dodano: 22.11.2011 15:47 | odpowiedz (6)

Czy powinniśmy jeść cukier?

Naukowcy obliczyli, że aż 56 proc. spożywanych przez nas kalorii pochodzi ze źródeł, które nie istniały, gdy tworzyły się ludzkie geny. Nie ma wątpliwości nadmiar cukru w diecie może mieć fatalne skutki dla zdrowia. Czy to znaczy, że masz zapomnieć o wszystkich przyjemnościach podniebienia? Nie! Jeśli zamiast cukierków i ciastek będziesz jeść owoce i ograniczysz się do 3 tradycyjnych deserów w tygodniu, nic złego się nie stanie.

ciastka dodano: 14.10.2013 11:32

Ksylitol - co to jest? Jak działa ksylitol?

Ksylitol czyli brzozowy cukier nie odbiega słodyczą od zwykłego cukru, ale jest od niego o wiele zdrowszy, m.in. ma mniej kalorii i niski indeks glikemiczny.

cukier brzozowy dodano: 12.12.2013 07:37

CUKRZYCA TYPU 2. Co to za choroba, jak się objawia i jak się ją leczy?

Cukrzyca typu II jest chorobą podstępną i groźną - może długo nie dawać objawów uszkadzając wiele narządów w organizmie. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest regularne kontrolowanie poziomu cukru we krwi. 

badanie cukru dodano: 02.01.2012 11:23

Jak zredukować ilość cukru w diecie? Sposoby na ograniczenie spożycia cukru.

Dietetycy alarmują, że Polacy jadają za dużo cukru. Nadmiar cukrów prostych (w tym sacharozy, popularnie zwanej cukrem) w diecie grozi nadwagą i otyłością, cukrzycą, przyczynia się do chorób układu krążenia i do próchnicy zębów. Dlatego warto się zastanowić, jak ograniczyć jego ilość w jadłospisie.

cukry proste dodano: 07.11.2011 15:18

MASAŻ PROSTATY. Jak spowolnić rozrost prostaty?

Główną przyczyną blokowania dopływu krwi do penisa jest powiększanie się prostaty, czyli grubienie mięśni krocza związane często z siedzącym trybem życia i złym napięciem mięśni dna miednicy spowodowane stresem. Masaż prostaty przez rozluźnianie dna miednicy spowolnia niebezpieczny rozrost prostaty.

cholesterol dodano: 02.01.2012 11:25

Przepis na idealne ciasto drożdżowe krok po kroku

Nie wiesz, dlaczego Twojej babci i mamie zawsze, ale to zawsze wychodzi ciasto drożdżowe takie, że palce lizać, a u Ciebie bywa różnie? Albo nie chce wyrosnąć, albo wychodzi zakalec...? Sprawa jest bardzo prosta. Ciasto drożdżowe wyjdzie idealne, jeśli będziesz przestrzegać kilku reguł.

ciasto drożdżowe dodano: 16.06.2016 10:13 | odpowiedz (1)

Z czego robi się gumę do żucia?

Skład gumy do żucia zmieniał się na przestrzeni tysiącleci...tak, ten rodzaj słodyczy ma tak długą historię! Pierwsze gumy robiono z żywicy, obecnie.... guma do żucia powstaje w wyniku skomplikowanej obróbki ropy naftowej. Z czego dokładnie robi się gumę?

guma dodano: 02.12.2011 16:54

Co zamiast cukru? Naturalne i sztuczne środki słodzące – co powinieneś o nich wiedzieć?

Do znanych naturalnych środków słodzących zaliczamy glukozę , fruktozę i sacharozę, czyli popularny cukier. Często słodzimy też miodem.

acesulfan K dodano: 16.07.2013 19:44

Sugar detox. Jak uwolnić się od cukru, czyli słodkiego i białego zła?

Jedzenie zbyt dużej ilości cukru może doprowadzić do uzależnienia. Spożywanie słodyczy poprawia nastrój, gdyż wzrasta poziom serotoniny w organizmie. Warto jednak oduczyć się jedzenia pokarmów zawierających duże ilości "białej śmierci". Jeszcze lepiej - zrezygnować zupełnie z pokarmów słodzonych. Jak i dlaczego warto to zrobić?

detoks dodano: 15.03.2012 15:07
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]

Paweł Tanajno to kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach ...

cukier szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cukier. Wszystko na temat cukier na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.