porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego ciągle chce mi się spać? Przemęczenie czy choroba? Czy senność może być objawem choroby?

Ciągła senność i zmęczenie może być przejściową niedyspozycją, albo objawem choroby. Jakie są przyczyny senności w ciągu dnia? Warto to sprawdzić!

anemia objawy dodano: 09.12.2014 12:57

Hipoglikemia, czyli niedocukrzenie. Dlaczego spadek cukru we krwi jest groźny dla życia?

Hipoglikemia, czyli niedocukrzenie, ma miejsce, gdy stężenie glukozy we krwi jest zbyt niskie. Nasz mózg wymaga stałej dostawy glukozy. Zbyt mała jej ilość powoduje znaczne zaburzenia w jego pracy, a nawet obumieranie struktur mózgu. Sprawdź, jakie są objawy hipoglikemii i jak się ją leczy.

dieta dodano: 02.01.2012 12:22

Cukrzyca. Jakie rodzaje insuliny może ci zapisać lekarz?

W cukrzycy typu 1 niezbędne jest leczenie insuliną, bo trzustka nie produkuje tego hormonu. Jak podaje się insulinę? Jakie są ułatwienia dla pacjentów?

cukrzyca insulinozależna dodano: 29.08.2012 06:15

GREJPFRUT - jakie ma właściwości ten owoc cytrusowy? Poznaj lepiej grejpfruta!

Czy wiesz, że grejpfrut jest rośliną leczniczą! W tych popularnych owocach kryje się około 400 związków chemicznych. Część z nich jest wciąż badana przez naukowców, którzy chcą odkryć jak można je wykorzystać przy leczeniu wielu chorób, między innymi raka. Dlatego nie zapomnij o grepfrucie w codziennej diecie!

cholesterol dodano: 31.10.2011 14:05

Czym jest i co powoduje kwasica ketonowa?

Kwasica ketonowa jest to zespół zaburzeń metabolicznych. Najczęściej pojawia się jako ostre powikłanie cukrzycy spowodowane nagłym niedoborem insuliny, ale również w wyniku głodu lub nadużywania alkoholu. Kwasica ketonowa jest dużym zagrożeniem dla życia. Jakie są jej objawy i metody leczenia?

hiperglikemia dodano: 31.08.2011 17:29

PASKI DO GLUKOMETRÓW. Ile zapłaci pacjent chory na cukrzycę za paski do mierzenia poziomu cukru we krwi?

Paski do mierzenia cukru, z których codziennie korzystają chorzy na cukrzycę znacznie podrożeją. Dotychczas można je było kupić za 3.20 zł, od stycznia 2012 roku ich cena wyniesie od 13 do 16 zł! Diabetycy są oburzeni i rozgoryczeni, bo jak łatwo przewidzieć, wielu z nich z braku pieniędzy będzie zmuszonych zaprzestać sprawdzania poziomu cukru tak często, jak wymaga tego ich stan zdrowia.

cena 3.20 zł dodano: 13.02.2012 16:09

Kto nie może przyjmować aspiryny?

Kwas acetylosalicylowy (ASA) znany pod nazwą aspiryna lub polopiryna to lek, który jest przyjmowany przy przeziębieniu, bólu głowy czy łamaniu w kościach. Ze względów medycznych leku nie powinno się podawać dzieciom, które nie skończyły 12 lat. Ale również nie wszyscy dorośli mogą go zażywać.

ASA dodano: 10.02.2012 08:48

Słońce leczy choroby. Czy wiesz, jakie?

Codzienna porcja promieniowania ultrafioletowego jest tak samo ważna, jak porcja witamin i pierwiastków mineralnych. Pod wpływem promieni słonecznych w ludzkiej skórze powstaje witamina D, która ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze kości, ale także na narządy wewnętrzne.

AZS dodano: 23.02.2012 11:06

Czym grozi dziecku cukrzyca u kobiety w ciąży?

Czy kobieta chora na cukrzycę może urodzić zdrowe dziecko? Tak, pod warunkiem, że, będzie rygorystycznie przestrzegać zaleceń specjalistów na etapie planowania ciąży i w czasie jej trwania. Obecnie, dzięki wielu możliwościom trzymania cukru w ryzach m.in. dzięki pompom insulinowym, ciąża kobiety z cukrzycą może się różnić od zwykłej ciąży jedynie liczbą wizyt u lekarzy. 

ciąża dodano: 08.01.2012 10:19

Co to jest ZESPÓŁ STOPY CUKRZYCOWEJ nazywany też stopą cukrzycową?

Stopa cukrzycowa jest przewlekłym powikłaniem cukrzycy, obejmującym tkanki miękkie, a czasem również kości. Powodem pojawienia się jej jest pogorszenie ukrwienia w stopie prowadzącego do niedotlenienia. Problemy występują też z powodu uszkodzenia nerwów obwodowych i zakażenia bakteryjnego. Nieleczony albo źle leczony zespół stopy cukrzycowej może doprowadzić do martwicy stóp i konieczności amputacji nóg.

chirurg naczyniowy dodano: 13.12.2011 13:19 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]

Joanna Keszka prowadzi najseksowniejszy projekt skierowany do kobiet, czyli Barbarellę ...

cukrzyca szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cukrzyca. Wszystko na temat cukrzyca na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.