porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cukrzyca. Jakie rodzaje insuliny może ci zapisać lekarz?

W cukrzycy typu 1 niezbędne jest leczenie insuliną, bo trzustka nie produkuje tego hormonu. Jak podaje się insulinę? Jakie są ułatwienia dla pacjentów?

cukrzyca dodano: 29.08.2012 06:15

Cukrzyca. Dlaczego należy badać cukier?

Jeśli jesteś w grupie osób zagrożonych cukrzycą, lub podejrzewasz, że możesz mieć tę chorobę - sprawdź swoje podejrzenia. Jak to zrobić? Jak zbadać poziom cukru we krwi?

cukrzyca dodano: 30.08.2012 06:11

Cukrzyca - powikłania. Jakie kłopoty ze wzrokiem można mieć w cukrzycy?

Osoby z cukrzycą muszą częściej badać oczy. Takie postępowanie pozwoli uniknąć poważnych chorób, takich jak zaćma czy jaskra, a także uchronić się przed uszkodzeniem wzroku. Jakie powikłania ze wzrokiem może mieć chory na cukrzycę?

cukrzyca dodano: 27.08.2012 22:51

Cukrzyca. Kto zajmuje się leczeniem cukrzycy? Do kogo udać się po pomoc?

Gdy już wiesz, że masz cukrzycę, musisz do końca życia byc pod opieką lekarza specjalisty - diabetologa. Czy wiesz dlaczego? Jak się leczy cukrzycę?

cukrzyca dodano: 27.08.2012 22:08

CUKRZYCA TYPU 1. Jakie są objawy cukrzycy insulinozależnej, przyczyny i jak wygląda jej leczenie?

Cukrzyca typu 1 inaczej nazywana cukrzycą insulinozależną to choroba, która objawia się głównie u dzieci i młodzieży, stąd też jej kolejna nazwa – cukrzyca młodzieńcza. W wyniku uszkodzenia komórek beta trzustki, produkujących insulinę, spada jej wydzielanie. 

cukrzyca dodano: 08.01.2012 10:24

Cukrzyca. Czy znasz prawdy i mity o cukrzycy?

Cukrzyca to dobrze zbadana choroba. Jednak wokół niej pokutuje wiele mitów nie mających nic wspólnego z prawdą. Jakie opinie o cukrzycy są nieprawdziwe?

cukrzyca dodano: 01.09.2012 22:41 | odpowiedz (1)

Cukrzyca. Jak rozpoznać cukrzycę? Jakie objawy mogą wskazywać na to, że mamy cukrzycę?

Cukrzyca jest coraz powszechniejsza. Jednak mimo tego, wiele osób nie jest świadomych, że ją ma. Jak rozpoznać u siebie lub u kogoś bliskiego cukrzycę? Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że jesteś diabetykiem?

cukrzyca dodano: 27.08.2012 16:23

Dieta cukrzycowa. Co jeść a czego nie?

Na cukrzycą choruje w Polsce już ponad półtora miliona osób. Ogromny wpływ na jakość życia cukrzyka ma dieta. Co powinien wprowadzić do swojego jadłospisu cukrzyk, a z czego powinien absolutnie zrezygnować?

cukrzyca dodano: 06.08.2015 12:41

Jakie są objawy i rodzaje cukrzycy? Jak rozpoznać, jakie są typy?

Jak rozpoznać cukrzycę? Często przegapiamy pierwsze objawy cukrzycy i dajemy jej rozwinąć skrzydła. A wystarczy od czasu do czasu zbadać sobie poziom glukozy we krwi. Jakie są typy cukrzycy?

cukrzyca dodano: 10.12.2014 12:53
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Halina Frąckowiak. Kim jest? RODZINA, KARIERA

Halina Frąckowiak to jedna ze znanych, lubianych i cenionych polskich ...

cukrzyca insulinozależna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cukrzyca insulinozależna. Wszystko na temat cukrzyca insulinozależna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.