porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cukrzyca. Jakie rodzaje insuliny może ci zapisać lekarz?

W cukrzycy typu 1 niezbędne jest leczenie insuliną, bo trzustka nie produkuje tego hormonu. Jak podaje się insulinę? Jakie są ułatwienia dla pacjentów?

cukrzyca dodano: 29.08.2012 06:15

CUKRZYCA TYPU 2. Co to za choroba, jak się objawia i jak się ją leczy?

Cukrzyca typu II jest chorobą podstępną i groźną - może długo nie dawać objawów uszkadzając wiele narządów w organizmie. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest regularne kontrolowanie poziomu cukru we krwi. 

badanie cukru dodano: 02.01.2012 11:23

ILE KOSZTUJĄ PASKI DO GLUKOMETRÓW w cenie ryczałtowej, a ile z 30 proc. refundacją?

Czy twoje paski do glukometrów są refundowane? Sprawdź, ile zapłacisz za paski cenie ryczałtowej, a ile z 30 procentową refundacją. Co się bardziej opłaca? Czy warto zmienić glukometr? Paski do glucometrów refundowane 2012.

cukrzyca dodano: 27.02.2012 21:25 | odpowiedz (11)

Lista leków refundowanych. Jakie będą zmiany w cenach leków dla cukrzyków?

Lantus jest i będzie nadal lekiem refundowanym dla pacjentów z cukrzycą typu 1. Od 1 września lek ten będzie refundowany także dla części pacjentów z cukrzycą typu 2.

analogi insulin długodziałających dodano: 20.10.2013 13:16

Jakie badania należy wykonywać, gdy pali się papierosy?

Ciągłe powtarzanie, że palenie papierosów, szkodzi, że zabija jest już nudne. Po wprowadzeniu zakazu palenia w miejscach publicznych spadła nieco liczba uzależnionych od tytoniu. Niestety, 9 milionów osób nadal pali. Jakie badania kontrolne powinien wykonywać palacz?

badanie oczu dodano: 13.01.2015 11:08

Jakie są objawy i rodzaje cukrzycy? Jak rozpoznać, jakie są typy?

Jak rozpoznać cukrzycę? Często przegapiamy pierwsze objawy cukrzycy i dajemy jej rozwinąć skrzydła. A wystarczy od czasu do czasu zbadać sobie poziom glukozy we krwi. Jakie są typy cukrzycy?

cukrzyca dodano: 10.12.2014 12:53

Ocet jabłkowy WŁAŚCIWOŚCI. Dlaczego warto używać octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy. Już w czasach starożytnych, a później przez wieku w tzw. medycynie ludowej, stosowano go jako lek. Współczesne badania naukowe potwierdziły jego korzystne działanie na organizm człowieka. Jakie zalety ma ocet jabłkowy (czyli kwas octowy) i jak go stosować?

cholesterol HDL dodano: 02.02.2015 12:46
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

cukrzyca typu 2 szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cukrzyca typu 2. Wszystko na temat cukrzyca typu 2 na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.