porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ciepła woda z kotła. Jak oszczędnie i ekologicznie ogrzewać wodę użytkową?

Do ogrzewania wody użytkowej może posłużyć kocioł gazowy lub olejowy, który będzie również ogrzewał dom. Aby jednak jego praca była jak najbardziej wydajna, a ogrzewanie generowało jak najniższe koszty, warto wybrać kocioł kondensacyjny. Sprawdź, jakie są zalety takich kotłów.

ciepła woda użytkowa dodano: 03.10.2012 13:41

Kolektory słoneczne. Ile można zaoszczędzić z pomocą kolektorów?

Kolektory słoneczne zamontowane na dachu są w dzisiejszych czasach wizytówką domu energooszczędnego i ekologicznego. W naszym klimacie służą one głównie do przygotowywania c.w.u., wykorzystując w tym celu energię promieniowania słonecznego. Dlaczego warto ogrzewać wodę użytkową z pomocą kolektorów?

ciepła woda użytkowa dodano: 04.10.2012 16:52

Jaką POMPĘ CIEPŁA wybrać do ogrzewania WODY UŻYTKOWEJ?

Pompa ciepła to nowoczesne energooszczędne i ekologiczne urządzenie, które do ogrzewania domu wykorzystuje darmową energię zakumulowaną w gruncie, wodzie lub powietrzu. Pompa ciepła może służyć także do ogrzewania wody użytkowej. Czy każdą pompą ciepła można ogrzewać wodę użytkową? Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania wody do mycia?

ciepła woda użytkowa dodano: 10.01.2013 16:43

Ciepła woda z kominka z płaszczem wodnym. Jak oszczędnie ogrzewać wodę kominkiem?

Kominek oprócz ogrzewania pomieszczeń w domu może także przygotowywać ciepłą wodę użytkową - wystarczy wyposażyć go w odpowiedni wkład. Takie rozwiązanie pozwoli obniżyć koszty ogrzewania wody do minimum. O czym warto pamiętać wybierając takie rozwiązanie?

kominek dodano: 04.10.2012 15:24

Jak zapobiec stratom ciepła z instalacji ciepłej wody użytkowej?

Koszty utrzymania domu wciąż rosną, zwłaszcza te wiążące się z wytwarzaniem ciepła. Co warto wiedzieć aby nie marnować energii potrzebnej na przygotowanie c.w.u? Jak zapobiegac stratom ciepła w instalacjach ciepłej wody?

c.w.u dodano: 11.09.2012 12:52
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?

Paulina Kaszuba ma 30 lat, a od 13. roku życia ...

cwu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cwu. Wszystko na temat cwu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.