- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Czy leki mają płeć? Jak te same leki działają na kobiety, a jak na mężczyzn?
Nie jest prawdą, że leki mają płeć. Ale prawdą jest, że organizm kobiety i mężczyzny inaczej reaguje na te same leki. Czym się różnią te reakcje? Kiedy kobiety powinny brać inne leki niż mężczyźni?
Czy w czasie miesiączki można uprawiać seks?
Wiele par, zwłaszcza mało doświadczonych, zakłada, że podczas miesiączki nie wolno współżyć seksualnie. To nieprawda. Współżycia w trakcie menstruacji nie zabraniają wskazania medyczne. Utrudnia je często złe samopoczucie kobiety, niechęć do uprawiania seksu w te dni i obniżone libido oraz względy estetyczne.
Ile trwa cykl miesiączkowy?
Długość cyklu miesiączkowego oraz jego poszczególnych faz jest różna u różnych kobiet. Nawet u jednej i tej samej kobiety może również przybierać za każdym razem inną formę.
Antykoncepcja: co to jest pierścień hormonalny? jak się go stosuje?
Antykoncepcyjny pierścień hormonalny kobieta wprowadza sobie do pochwy raz w miesiącu. Nie powinien być on wyczuwalny ani dla użytkowniczki, ani dla jej partnera seksualnego, ale na czas stosunku można go wyjąć z pochwy (na 2–3 godziny), a potem włożyć ponownie.
Co to jest kalendarzyk małżeński? Jak posługiwać się tą metodą?
Kalendarzyk małżeński to najbardziej chyba popularna wśród kobiet metoda oznaczania daty swojej owulacji. Jednak opieranie się tylko na niej jest bardzo ryzykowne. Czy kalendarzyk małżeński to dobra metoda antykoncepcyjna?
Nieregularne miesiączki – jakie mogą być przyczyny?
Większość kobiet nie lubi "tych" dni, jednak regularne miesiączki świadczą o zdrowiu. Zdarza się jednak, że okres pojawia się za często, spóźnia się albo długo nie występuje. Sprawdź, co może rozregulować cykl i jak przywrócić go do normy.
Miesiączka - pytania i odpowiedzi. Co trzeba wiedzieć o dniach płodnych, PMS i bolesnych miesiączkach?
W czasie miesiączki w kobiecym ciele na skutek zmian hormonalnych pojawia się wiele problemów fizycznych i psychicznych. Zwykle to PMS, dolegliwości bólowe, wahania nastroju, osłabienie organizmu, nieregularny bądź regularny cykl miesiączkowy, obfite lub skąpe krwawienia. O czym mogą one świadczyć?
KIEDY SĄ DNI PŁODNE, A KIEDY NIEPŁODNE? KALKULATOR DNI PŁODNYCH - prawdy i mity
Dni płodne - kiedy są dni płodne - zwykle przypadają na czas drugiego/trzeciego tygodnia cyklu. Dokładne obliczenie, kiedy występują jest problematyczne, ponieważ to zależy od długości cyklu, której to nie można przewidzieć co do dnia. Są jednek sposoby na oszacowanie, kiedy występują dni płodne w cyklu.
Czy wiesz jak wyliczyć DNI PŁODNE? Jak obliczyć dni niepłodne? KALENDARZ DNI PŁODNYCH
Owulacja – uwolnienie komórki jajowej ma miejsce raz w miesiącu. Jednak ze względu na różną długość cyklu, rozmaite czynniki zewnętrze czy czas życia jajeczka, do zapłodnienie może dojść także na kilka dni po samej owulacji. Jak liczyć dni płodne? Czy wiesz kiedy masz dni płodne?
Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...
-
zobacz sylwetkę