porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy leki mają płeć? Jak te same leki działają na kobiety, a jak na mężczyzn?

Nie jest prawdą, że leki mają płeć. Ale prawdą jest, że organizm kobiety i mężczyzny inaczej reaguje na te same leki. Czym się różnią te reakcje? Kiedy kobiety powinny brać inne leki niż mężczyźni?

estrogeny dodano: 11.08.2013 15:33

Czy w czasie miesiączki można uprawiać seks?

Wiele par, zwłaszcza mało doświadczonych, zakłada, że podczas miesiączki nie wolno współżyć seksualnie. To nieprawda. Współżycia w trakcie menstruacji nie zabraniają wskazania medyczne. Utrudnia je często złe samopoczucie kobiety, niechęć do uprawiania seksu w te dni i obniżone libido oraz względy estetyczne.

krew dodano: 03.11.2014 16:32

Ile trwa cykl miesiączkowy?

Długość cyklu miesiączkowego oraz jego poszczególnych faz jest różna u różnych kobiet. Nawet u jednej i tej samej kobiety może również przybierać za każdym razem inną formę.

kobieta dodano: 08.06.2014 16:12

Antykoncepcja: co to jest pierścień hormonalny? jak się go stosuje?

Antykoncepcyjny pierścień hormonalny kobieta wprowadza sobie do pochwy raz w miesiącu. Nie powinien być on wyczuwalny ani dla użytkowniczki, ani dla jej partnera seksualnego, ale na czas stosunku można go wyjąć z pochwy (na 2–3 godziny), a potem włożyć ponownie.

antykoncepcja hormonalna dodano: 12.02.2014 14:37

Co to jest kalendarzyk małżeński? Jak posługiwać się tą metodą?

Kalendarzyk małżeński to najbardziej chyba popularna wśród kobiet metoda oznaczania daty swojej owulacji. Jednak opieranie się tylko na niej jest bardzo ryzykowne. Czy kalendarzyk małżeński to dobra metoda antykoncepcyjna?

ANTYKONCEPCJA dodano: 29.06.2013 12:37

Nieregularne miesiączki – jakie mogą być przyczyny?

Większość kobiet nie lubi "tych" dni, jednak regularne miesiączki świadczą o zdrowiu. Zdarza się jednak, że okres pojawia się za często, spóźnia się albo długo nie występuje. Sprawdź, co może rozregulować cykl i jak przywrócić go do normy.

nieregularne cykle dodano: 17.04.2014 14:03

Miesiączka - pytania i odpowiedzi. Co trzeba wiedzieć o dniach płodnych, PMS i bolesnych miesiączkach?

W czasie miesiączki w kobiecym ciele na skutek zmian hormonalnych pojawia się wiele problemów fizycznych i psychicznych. Zwykle to PMS, dolegliwości bólowe, wahania nastroju, osłabienie organizmu, nieregularny bądź regularny cykl miesiączkowy, obfite lub skąpe krwawienia. O czym mogą one świadczyć?

dni płodne dodano: 21.12.2012 10:47 | odpowiedz (1)

KIEDY SĄ DNI PŁODNE, A KIEDY NIEPŁODNE? KALKULATOR DNI PŁODNYCH - prawdy i mity

Dni płodne - kiedy są dni płodne - zwykle przypadają na czas drugiego/trzeciego tygodnia cyklu. Dokładne obliczenie, kiedy występują jest problematyczne, ponieważ to zależy od długości cyklu, której to nie można przewidzieć co do dnia. Są jednek sposoby na oszacowanie, kiedy występują dni płodne w cyklu.

dlugosc cyklu dodano: 24.11.2012 18:36 | odpowiedz (1)

Czy wiesz jak wyliczyć DNI PŁODNE? Jak obliczyć dni niepłodne? KALENDARZ DNI PŁODNYCH

Owulacja – uwolnienie komórki jajowej ma miejsce raz w miesiącu. Jednak ze względu na różną długość cyklu, rozmaite czynniki zewnętrze czy czas życia jajeczka, do zapłodnienie może dojść także na kilka dni po samej owulacji. Jak liczyć dni płodne? Czy wiesz kiedy masz dni płodne?

dni płodne dodano: 02.06.2012 12:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Męczyńska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...

cykl miesiączkowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cykl miesiączkowy. Wszystko na temat cykl miesiączkowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.