porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego NATALIA KUKULSKA nawołuje kobiety do regularnych badań, a zwłaszcza cytologii? Jak wygląda PROFILAKTYKA RAKA SZYJKI MACICY?

W pierwszej kolejności kobiety powinny myśleć o swoim zdrowiu po to, żeby móc dbać dalej o zdrowie całej rodziny - apeluje Natalia Kukulska do polskich dziewczyn i kobiet. Przyznaje, że gdy była nastolatką, kobiecość ją zaskoczyła, dlatego ze swoimi dziećmi rozmawia otwarcie i bez tabu. To najlepszy sposób na profilaktykę wielu chorób, także raka szyjki macicy.

choroby kobiece dodano: 08.08.2012 07:59

Czy Viola Kołakowska ma wirusa HPV? Wirus brodawczaka ludzkiego - co to jest? Profilaktyka, diagnostyka i leczenie

Viola Kołakowska wyznała w programie "Dzień Dobry TVN", że przed narodzinami swojego drugiego dziecka dowiedziała się o tym, że jest nosicielką wirusa HPV. Hormony ciążowe przyspieszyły rozwój brodawczaka ludzkiego. Mówimy o walce Violi Kołakowskiej z rakiem.

kołakowska HPV dodano: 19.06.2013 09:14

Jak przeprowadzane jest BADANIE CYTOLOGICZNE?

Badanie cytologiczne jest bardzo ważne dla każdej kobiety po inicjacji seksualnej. Cytologia pozwala ocenić, czy wśród komórek szyjki macicy nie ma komórek nieprawidłowych, zmian przedrakowych bądź samego raka. Badanie pomaga rozpoznać wczesne objawy, co może zapobiec poważnej chorobie.

badania profilaktyczne dodano: 05.11.2012 10:48

Dlaczego kobiety rzadko wykonują cytologię?

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera 5 Polek. Może udałoby się je uratować, gdyby robiły regularnie cytologię. Niestety nawet gdy dostajemy pocztą zaproszenie na bezpłatne badanie, rzadko z niego korzystamy. Niektóre kobiety nigdy nie pojawiają się w gabinecie ginekologa.

badanie cytologiczne dodano: 03.01.2012 06:38

Czy BADANIE CYTOLOGICZNE boli?

Cytologia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania nieprawidłowości skórnych - związanych z rozwojem raka szyjki macicy. Jest to bardzo ważne badanie, na które powinna uczęszczać każda kobieta po inicjacji seksualnej - przynajmniej raz w roku.

badania profilaktyczne dodano: 05.11.2012 10:47

Na czym polega cytologia płynna?

Cytologia płynna, czyli LBC, to nowatorska technika przygotowywania preparatów do wykrywania raka szyjki macicy. Nie tylko zwiększa szanse na otrzymanie trafnej diagnozy, ale i pozwala obserwować próbkę przez dłuższy czas, zapewniając skuteczne leczenie. Czym różni się od tradycyjnej cytologii?

cytologia badanie dodano: 11.08.2013 17:27

Jak czytać wyniki cytologii? O co chodzi z systemem Bethesda?

Od pewnego czasu wyniki cytologii są opisywane według systemu Bethesda, nie ma już grup. Jak czytać wyniki badania cytologicznego? Co oznaczają litery w skalach wyników cytologii?

badanie cytologiczne dodano: 21.03.2014 12:22

Do jakich badań namawia kobiety KASIA TUSK? Co ma wspólnego znana blogerka z rakiem szyjki macicy?

Kasia Tusk dołączyła do osób, które popierają Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Kasia Tusk, jedna z najpopularniejszych obecnie blogerek - namawia kobiety do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. 

badania profilaktyczne dodano: 18.04.2012 09:08

Lekarz zlecił ci CYTOLOGIĘ? Przeczytaj, co to jest cytologia? Po co robić badanie cytologiczne?

Cytologia to nauka o budowie i funkcjach komórki. To również potoczne określenie badania cytologicznego, które pozwala zdiagnozować raka szyjki macicy. Pamiętaj, badanie cytologiczne trwa chwilę, a może uratować życie! Przeczytaj, kiedy zrobić cytologię?

BADANIE dodano: 23.10.2011 18:26

ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Co powoduje wirus HPV? Przeczytaj, jaki jest związek pomiędzy zakażeniem wirusem HPV, a nowotworem szyjki macicy

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Większość z ponad stu istniejących typów tego wirusa jest nieszkodliwa, jednak niektóre z nich mogą prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy. Istnieje także związek pomiędzy zakażeniem niektórymi typami HPV, a rozwojem innych nowotworów. Przeczytaj, jak uniknąć zakażenia wirusem HPV?

badanie cytologiczne dodano: 23.10.2011 17:37 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

cytologia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cytologia. Wszystko na temat cytologia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.