porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Piecyki gazowe – instalacja i konserwacja [SPRAWDZONE RADY]

Źle zainstalowane, użytkowane lub konserwowane piecyki gazowe są przyczyną zatrucia czadem. Jak ustrzec się przed tym cichym zabójcą?

instalacje gazowe dodano: 15.01.2015 14:37

Czujnik czadu – jak go wybrać i prawidłowo zamontować?

W wyniku niepełnego spalania paliw w urządzeniach grzewczych z otwartą komora spalania powstaje czad, czyli niewidoczny i bezwonny, ale silnie trujący gaz. Jak się skutecznie bronić przed zatruciem?

czujnik czadu dodano: 21.11.2014 16:57

Kominek, szczelne okna i czad. Jak zapobiec zaczadzeniu?

Kominek potrzebuje nawet 170 m3 powietrza na godzinę, by palenie przebiegało prawidłowo. Co się będzie działo, jesli zamontujemy szczelne okna i w domu brakuje dopływu świeżego powietrza? Może dojść do wydzielenia się czadu.

kominek czad dodano: 21.11.2014 16:58

CZUJNIK TLENKU WĘGLA. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

Czujnik tlenku węgla powinien znajdować się w pomieszczeniu, w którym znajduje się źródło spalin. W opakowaniu każdego czujnika powinna być instrukcja obsługi i montażu urządzenia. Zatem najlepiej zapoznać się z treścią i dokładnie stosować się do wskazówek! Ale są ogólne zasady, które warto wziąć pod uwagę. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

czujnik czadu dodano: 05.02.2014 10:00

Gdzie montować czujniki czadu? Jak się ustrzec zatrucia tlenkiem węgla?

O zaczadzeniu jako przyczynie śmierci szczególnie często słyszymy w zimie. Dzieje się tak dlatego, że w zimie nie wietrzymy mieszkań albo domów ze względu na niskie temperatury na zewnątrz. Czujnik czadu nie zlikwiduje problemu, ale może ostrzec przed śmiertelnym zagrożeniem.

czujnik czadu dodano: 12.12.2012 15:27

Czujniki tlenku węgla. Dlaczego warto zainstalować czujniki czadu w domu?

Słyszałaś o zaczadzeniu? Jego przyczyną jest tlenek węgla. Może się pojawić wszędzie, gdzie spala się jakieś paliwo, a jego wdychanie prowadzi do śmierci. Zapobiec tragedii może m.in. montaż czujników tlenku węgla.

czujnik czadu dodano: 30.10.2012 13:23

ZATRUCIE TLENKIEM WĘGLA. Jak uniknąć zatrucia czadem?

Zatrucie tlenkiem węgla niestety spotyka się dosyć często. Częstotliwość tego typu przypadków wzrasta szczególnie podczas moźnych zim, gdy staramy się za wszelką cenę ogrzać. Jak więc uniknąć zatrucia czadem? Czy można się przed tym zabezpieczyć?

tlenek węgla dodano: 26.02.2013 00:23

Czujki czadu. Jaką wybrać?

Korzystanie z urządzeń spalających paliwa może być bezpieczne, ale musimy sobie zdawać sprawę z zagrożenia, jakie stwarzają i prawidłowo je użytkować. Nie zaszkodzi tez zaopatrzyć się w detektor wykrywający ewentualną obecność tlenku węgla i sygnalizujący zagrożenie.

czujnik czadu dodano: 16.03.2015 11:17

Jakie są powikłania po zatruciu czadem, czyli tlenkiem węgla?

Zatrucie czadem może mieć bardzo groźne dla zdrowia powikłania. Należą do nich m.in.: zaburzenie widzenia, zaburzenia mowy, a nawet zaburzenia pamięci. Jakie są skutki podtrucia tlenkiem węgla, czyli czadem?  

podtrucie czadem dodano: 21.11.2014 16:57 | odpowiedz (3)

CZAD - kiedy powstaje i jak uniknąć zaczadzenia? Zatrucie tlenkiem węgla - jak uniknąć?

Aby powstał śmiertelny czad nie trzeba wiele. Wystarczy np. w kuchni, gdzie znajduje się kuchenka gazowa i gdzie gotujemy obiad - nie otwierać okna. Strażacy ostrzegają, że zatrucia czadem, którego konsekwencją może być śmierć można uniknąć. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych rad.

bezpieczeństwo dodano: 22.03.2012 12:30 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

czad szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. czad. Wszystko na temat czad na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.