porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Znamiona - jak rozpoznać, czy zmiany na skórze są groźne? Kiedy do lekarza? Rak skóry profilaktyka

Niebezpieczne znamiona łatwo rozpoznać samemu. Wystarczy dokładnie obejrzeć je pod kątem 5 charakterystycznych cech. Prosty test na niebezpieczne znamiona - metoda ABCDE.

kurzajki dodano: 14.06.2013 07:12

Co to jest "hiszpańska grupa pływacka" Bartosza Kizierowskiego?

Historia zaczęła się jesienią roku 2008. Bartosz Kizierowski (rocznik 1977), dwukrotny mistrz Europy w pływackim sprincie na 50 m kraulem i trener z kilkuletnim już doświadczeniem, zaproponował przygotowanie polskich pływaków w Hiszpanii. Mówimy, gdzie się odbywają przygotowania i na czym polegają.

Hiszpania dodano: 19.01.2012 15:13

Dlaczego SŁOŃCE jest groźne dla skóry? Czy można uniknąć RAKA SKÓRY? Wszystko o CZERNIAKU

Słoneczny kwadrans - tyle wystarczy, żeby nasza prywatna linia produkcyjna witaminy D wykonała plan. Każda minuta więcej na słońcu wywołuje zamieszanie w skórze. To niestety może skończyć się nie tylko zmarszczkami jak u psa shar-pei, ale rakiem.

filtry UV dodano: 28.06.2012 14:08

Objawy raka czerniaka - jakie są?

Jeżeli mamy na skórze znamię o niejednilitym kolorze i nieregularnych kształtach, warto je pokazać lekarzowi. Dermatolog sprawdzi charakter zmiany. Nieswoiste zmiany na skórze to czasem jest czerniak. Nie wolno jednak panikować - czerniak w początkowym stadium jest wyleczlny.

Czerniak złośliwy dodano: 27.10.2013 11:15

Kto jest najbardziej narażony na czerniaka?

Większość Polaków ma jasną cerę. Właściwie nie powinni się opalać, bo grozi im poparzenie słoneczne i zachorowanie na nowotwór skóry czyli czerniak. Dlatego musimy chronić się przed słońcem kremem z wysokim filtrem UV. Kto jest najbardziej narażony i należy do grupy ryzyka zachorowania na czerniaka?

czerniak grupa ryzyka dodano: 04.02.2014 12:50

Jak rozpoznać raka skóry? Jakie pieprzyki i znamiona powinny wzbudzić nasz niepokój?

Nie każda zmiana na naszej skórze musi budzić panikę i strach. Warto jednak bacznie je obserwować, a w przypadku wątpliwości skonsultować się z dermatologiem.

dermatolog dodano: 04.02.2014 12:50

Rak skóry - jak poznać czerniaka? Czerniak - objawy i cechy charakterystyczne

Czerniak jest wyjątkowo złośliwym nowotworem, rozwija się błyskawicznie, dając przerzuty do odległych organów. Ale stosunkowo łatwo go wykryć. Wystarczy oglądać od czasu do czasu znamiona i pieprzyki, zarówno te, które są na skórze od dawna, jaki i takie, które pojawiły się nagle.

czerniak objawy dodano: 04.02.2014 12:50

Jak chronić się przed słońcem? Jak uniknąć niekorzystnego wpływu słońca?

Minęły czasy, kiedy można było bezkarnie leżeć na słońcu i opalać się na brąz. Latem, kiedy słońce operuje intensywnie, trzeba chronić się przed jego promieniami, zwłaszcza w środku dnia. Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

filtr przeciwsłoneczny dodano: 25.07.2012 15:15

Oparzenia słoneczne - jak uniknąć?

Piękna, naturalna, a przede wszystkim zdrowa opalenizna to pamiątka z wakacji, o której marzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak się opalać, by uniknąć oparzeń słonecznych? Jakie kremy ochronne z filtrem UV wybrać do opalania? Czy promieniowanie słoneczne jest wtedy bezpieczne?

filtry UV dodano: 18.05.2015 12:54 | odpowiedz (1)

Zwykły pieprzyk czy czerniak? Jak kontrolować znamiona skórne?

Na skórze pojawiają się, zwłaszcza z wiekiem, różnego rodzaju znamiona skórne, piegi, pieprzyki. Niektóre z nich nie są groźne, ale są i takie, które zapowiadają nowotwory, w tym czerniaka. Jak rozpoznać, czy naszą skórę zdobi zwykły pieprzyk?

dermatoskopia dodano: 15.03.2015 13:26
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Nehrebecka to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Kim ...

Czerniak szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Czerniak. Wszystko na temat Czerniak na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.