porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co łączyło Wisławę Szymborską z Czesławem Miłoszem?

Wisława Szymborska odeszła 1 lutego 2012 r. Czesław Miłosz zmarł 14 sierpnia 2004 roku. Oboje związani z Krakowem, tworzyli i kochali poezję, nad ich talentem pochylali się najwięksi światowi krytycy i znawcy literatury. Czy kiedykolwiek się znali? Mówimy, co łączyło Szymborską i Miłosza.

język polski dodano: 02.02.2012 15:31 | odpowiedz (1)

Suwalszczyzna - co warto zobaczyć? Poznaj ciekawe miejsca na Suwalszczyźnie!

Co można robić na Suwalszczyźnie poza aktywnym wypoczynkiem na łonie natury? Prezentujemy miejsca, które warto zobaczyć! Zobacz, co warto zwiedzić na ziemi suwalskiej.

molenna dodano: 30.06.2013 12:06

Kim był Stanisław Brzozowski?

Stanisław Brzozowski ( 1878 - 1911) to jeden z najbardziej niedocenianych polskich myślicieli przełomu antynaturalistycznego. Piewca „filozofii pracy”, autor takich dzieł jak „Idee”, czy „Kultura i życie” ponad wszystko stawiał praktykę nad samą myślą. Związany z lewicą PPS-owską.

filozof dodano: 13.09.2012 14:31

Przepowiednie. Jak interpretować Apokalipsę św. Jana?

W powszechnym rozumowaniu Apokalipsa św. Jana mówi o nadejściu Antychrysta, zagładzie Ziemi i końcu świata. Ze względu jednak na rozbudowaną i niejednoznaczną symbolikę owy przekaz można interpretować na wiele sposobów. Poznaj różne interpretację Apokalipsy św. Jana.

Antychryst dodano: 07.12.2011 11:00 | odpowiedz (1)

Co to jest haiku? Jak pisać haiku?

Haiku to krótki utwór poetycki tradycyjnie składający się z zaledwie 17 sylab. Haiku to sedno japońskiej poezji. Jest w niej i filozofia zen i minimalizm. Jak napisać dobre haiku? Po pierwsze trzeba wyzbyć się ja, trzeba zapomnieć o konkrecie i oddać się ulotnej chwili!

haiku dodano: 24.01.2012 07:42
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

Czesław Miłosz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Czesław Miłosz. Wszystko na temat Czesław Miłosz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.