porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co warto zobaczyć na Jasnej Górze, w częstochowskim klasztorze?

To najbardziej znane polskie sanktuarium. Klasztor na Jasnej Górze Papież odwiedzał wielokrotnie. U stóp Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej złożył nawet zakrwawiony pas, który miał na sobie podczas zamachu 13 maja 1981 roku. Co warto zobaczyć w Częstochowie?

Czarna Madonna dodano: 15.06.2012 15:20

JADWIGA WIŚNIEWSKA, posłanka PiS - KIM JEST posłanka PiS z Myszkowa. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jadwiga Wiśniewska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 28 (OKW Częstochowa). Nauczycielka z wieloletnim stażem i przewodnicząca sejmowych komisji - Edukacji, Nauki i młodzieży oraz Komisji Nadzwyczajnej.

Myszków dodano: 01.11.2011 18:18 | odpowiedz (1)

IZABELA LESZCZYNA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Częstochowy. Zobacz SYLWETKĘ posła

Izabela Leszczyna, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 28 (OKW Częstochowa). Ekspert do spraw edukacji, działaczka na rzecz województwa śląskiego oraz aktywny polityk.

Izabela Leszczyna dodano: 26.10.2011 11:18

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej

Czarna Madonna, czyli wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem na rękach, to obraz wsławiony licznymi cudami. Znajdująca się na Jasnej Górze ikona ściąga do częstochowskiego sanktuarium prawdziwe tłumy pielgrzymów, pragnących oddać swój los w opiekę Najświętszej Panienki.

cudowny obraz dodano: 01.07.2014 12:14

Kobieta ścięła i ukradła krzyż. Dlaczego? [VIDEO]

Media obiegła wiadomość o pewnej kobiecie, która w Koniecpolu pod Częstochową ścięła przydrożny krzyż. Dowiedz się, co powodowało pięćdziesięcioletnią Hanną Krzesicką, sprawczynią całego zamieszania!

gdzie jest krzyż dodano: 29.07.2014 16:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
(nie)Święta Matka Teresa. Kontrowersyjne rysy zakonnicy z Kalkuty

Mit Matki Teresy wspiera się na powszechnym przeświadczeniu o jej ...

Częstochowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Częstochowa. Wszystko na temat Częstochowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.