porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz, jakie niezwykłe rondo ma ZAWIERCIE? Im. Wiesława Ochmana, sławnego tenora!

Jest u zbiegu ulic Józefa Piłsudskiego, Blanowskiej i Tadeusza Kościuszki. ZAWIERCIE Rondo imienia Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora! Ale dlaczego Ochman dostał rondo w Zawierciu, skoro urodził się na ul. Ząbkowskiej w Warszawie?!

charytatywne koncerty dodano: 12.04.2012 12:30

Czy wiesz, czego nigdy nie mówić mężczyźnie?

Są takie rzeczy, których lepiej nie mówić mężczyźnie, zwłaszcza, gdy jeszcze nie jest mężczyzna twojego życia, ale bardzo chciałabyś, aby tak właśnie się stało. Bo oni, choć podobno są wzrokowcami, to jednak też zważają na słowa. A czasami jednym słowem można wiele zepsuć. Czy wiesz, czego nigdy nie mówić mężczyźnie? 

erotyka dodano: 08.07.2013 22:18

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Jak usunąć zapach stęchlizny

Sposób na pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań. Zapach stęchlizny przyjemny nie jest. A na dodatek trudno go usunąć. Zazwyczaj samo pranie nie wystarczy. Na szczęście jest kilka sposobów, by pozbyć się tego zapachu. Okropny zapach stęchlizny na ubraniach pojawia się zazwyczaj gdy nie wysuszysz dobrze ubrania i zamkniesz je np. w szafie.

stęchlizna dodano: 26.12.2012 11:13

CZY WIESZ, DLACZEGO na czas Euro przywrócono kontrole na granicach?

W okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012 na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą będą wprowadzone kontrole. Będą one prowadzone wyrywkowo, a mają zapobiec ewentualnemu niebezpieczeństwu.

bezpieczenstwo dodano: 26.04.2012 15:26

Skąd wziął się ŚMIGUS-DYNGUS w poniedziałek wielkanocny? Dlaczego lubimy drugą część zwyczaju?

Do XV wieku śmigus i dyngus były dwoma odrębnymi zwyczajami. Zwłaszcza ten drugi uwielbiali biedacy, bo wędrując od dworu do dworu po srogiej zimie wreszcie mogli się najeść. Skąd wziął się ŚMIGUS-DYNGUS w poniedziałek wielkanocny? Dlaczego lubimy drugą część zwyczaju?

Jędrzej Kitowicz dodano: 01.04.2013 11:19 | odpowiedz (1)

CZY WIESZ, ŻE legendarni żeglarze mają swoje miasteczka?

Ozdobą i dumą bretońskiego Lorient jest La Cité de la Voile Éric Tabarly, czyli Miasteczko Żeglarskie Érica Tabarly’ego. Ten świetny żeglarz urodził się w 1931 roku w Nantes. Był żywą legendą, człowiekiem instytucją i żeglarskim wizjonerem.

Bretania dodano: 17.04.2012 14:54
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Sławek Uniatowski? Co osiągnął? Co robi dziś – dekadę ...

Czy wiesz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Czy wiesz. Wszystko na temat Czy wiesz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.