porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy czyszczenie przewodów kominowych jest konieczne? Ile razy w roku kominiarz powinien robić przegląd komina?

Przed nami sezon grzewczy. Za chwilę nasze kominy znowu będą intensywnie eksploatowane. Czy czyszczenie komina masz już za sobą? Jeśli nie zadbałeś jeszcze o przewód kominowy, bo korzystasz z nowoczesnych kotłów i uważasz, że takiego komina nie trzeba czyścić – to się mylisz!

jak często czyścić komin dodano: 22.09.2012 12:31

Czyszczenie komina - jak to się robi i ile razy w roku?

Obowiązek dopilnowania, żeby kominy zostały wyczyszczone, spoczywa na właścicielu lub zarządcy domu. Jest on podyktowany odpowiednimi przepisami, ale powinien wynikać przede wszystkim z troski o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców domu. Niestety często jest lekceważony. Mówimy, jakie kominy i jak często trzeba czyścić.

jak często czyścić komin dodano: 26.03.2012 11:41 | odpowiedz (3)

Kominy. Jak często trzeba je kontrolować?

Kontrolę przewodów kominowych właściciel domu musi zlecić  co najmniej raz w roku. Powinien ją przeprowadzić kominiarz z uprawnieniami mistrza kominiarskiego i potwierdzić stosownym zaświadczeniem. Kiedy zaprosić kominiarza?

komin dodano: 26.07.2013 08:30

CZYSZCZENIE KOMINA. Ile kosztuje? Od czego zależy cena usługi kominiarskiej?

W każdym domu muszą być przewody wentylacyjne (nie zawsze są grawitacyjne) w wielu są też przewody dymowe i spalinowe, określane wspólną nazwą: przewody kominowe. Wszystkie przewody kominowe powinny być obowiązkowo raz w roku sprawdzone przez mistrza kominiarskiego.

jak czyścić komin dodano: 21.11.2013 16:08

Kontrola i CZYSZCZENIE KOMINA. Jak często trzeba sprawdzać kominy?

Częstotliwość obowiązkowych kontroli przewodów kominowych zależy od ich przeznaczenia. Czyszczenie komina zleca mistrzowi kominiarskiemu właściciel lub zarządca budynku. Sprawdź, jak często trzeba kontrolować kominy?

Domowe instalacje dodano: 04.04.2012 23:32

Czyszczenie komina – ile kosztuje? Jak czyścić komin? Czy można to zrobić samodzielnie?

CZYSZCZENIE KOMINA. Komin warto czyścić regularnie, bo zmniejsza się wtedy ryzyko zaczadzenia i powstania pożaru. Jak często czyścić komin? Ile to kosztuje? Kto wykona taką usługę?

ceramiczne systemy kominowe dodano: 27.06.2013 14:20

Bezpieczny komin - jaki powinien być?

Źle dopasowany komin i brak kontroli kominiarskiej to realne zagrożenie dla naszego życia. Dlatego o stan kominów w domu trzeba dbac na bieżąco i nie zaniedbywać kontroli kominiarskiej co roku.

komin dodano: 27.10.2014 12:06

Jak dbać o kominek? Jak często czyścić komin?

Regularne czyszczenia kominka i komina zapewni nam bezpieczne i długie korzystanie z uroku i ciepła, jakie zapewnia kominek. Podpowiadamy, jak o niego dbać i co ile przeprowadzać czyszczenie dymowego przewody kominowego.

czyszczenie kominka dodano: 12.12.2012 13:38 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

czyszczenie komina szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. czyszczenie komina. Wszystko na temat czyszczenie komina na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.