porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak czyścić srebro i platery: domowe sposoby

Czym wyczyścić zaśniedziałe srebro? Jak przywrócić blask platerom? Podpowiadamy, jak najlepiej czyścić srebro i naczynia posrebrzane! Warto – ponadczasowe rodzinne srebra i platery to inwestycja na przyszłość!

czyszczenie platerów dodano: 09.06.2016 13:22

SZTUĆCE - jak czyścić? Jak czyścić sztućce ze srebra? Jak czyścić sztućce ze stali nierdzewnej?

Czyszczenie sztućców ze srebra czy stali nierdzewnej wydaje się banalnie proste. Codzienne umycie sztućców wodą z płynem usunie resztki jedzenia i bakterie, jednak od czasu do czasu musimy je dokładnie oczyścić i odświeżyć. Jak czyścić sztućce ze srebra? Jak czyścić sztućce ze stali nierdzewnej?

czyszczenie srebra stołowego dodano: 28.03.2013 21:16

Jak czyścić srebro? Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Czym należy czyścić srebro? Biżuteria i srebrne sztućce, nawet gdy nie są używane, tracą połysk, okrywają się ciemnym nalotem. Co zrobić, by przywrócić im blask? Jest na to kilka prostych sposobów. Prezentujemy domowe sposoby na czyszczenie srebra. Sprawdź proste metody.

biżuteria dodano: 02.05.2013 17:22

CZYSZCZENIE SREBRA. Czyszczenie srebrnej biżuterii i sreber stołowych. W jaki sposób czyścić srebro?

Srebrna biżuteria, sztućce, tace, wazy i inne przedmioty ze srebra mają to do siebie, że z czasem ciemnieją pod wpływem związków chemicznych zawartych w powietrzu lub wydzielanych przez skórę osoby, która je nosi. Warto wiedzieć, jak je czyścić, aby nadal wyglądały jak nowe. Jak czyścic srebro?

bransolety srebrne czyszczenie dodano: 15.01.2013 10:43

ZAŚNIEDZIAŁE PLATEROWE SZTUĆCE. Jak wyczyścić zaśniedziałe platerowe sztućce?

Lśniące platerowe sztućce są ozdobą stołu. Co jednak zrobić, gdy są matowe i pociemniałe? Jak przywrócić im blask? Trzeba je regularnie czyścić, bo szkodzi im wilgoć, światło, dym, a nawet powietrze. Niekorzystny wpływ na ich wygląd ma też ich używanie - składniki niektórych potraw powodują śniedzenie. Jak wyczyścić platerowe sztućce?

czyszczenie platerów dodano: 27.03.2013 21:29

Jak wyczyścić SREBRO folią aluminiową i roztworem soli?

Wiele osób z okazji zbliżających się świąt wyciąga z głębi szuflad rodowe srebra – sztućce, cukiernice, maselnice lub tace. Podpowiadamy, jak łatwo pozbyć się z nich ciemnego nalotu, którym są pokryte.

czym wyczyścić srebro dodano: 26.11.2012 11:16

JAK CZYŚCIĆ SREBRO. Najprostsze DOMOWE SPOSOBY na nalot na srebrnej biżuterii i naczyniach?

Ciemnienie wyrobów srebrnych i srebrzonych jest związane z zanieczyszczeniem powietrza spowodowanym rozwojem przemysłowym. Jeszcze 200 lat temu domowe srebra wystarczyło wypolerować dla połysku, proces czernienia (jest to kolor siarczku srebra) powierzchni nie występował.

biżuteria dodano: 18.07.2013 18:02

Jak czyścić srebro?

Srebro z biegiem czasu traci swój piękny połysk i ciemnieje. Istnieje kilka prostych sposobów na przywrócenie mu blasku. Mówimy, jak czyścić srebro. 

czyszczenie biżuterii dodano: 19.01.2012 15:23
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

czyszczenie srebra szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. czyszczenie srebra. Wszystko na temat czyszczenie srebra na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.