porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak i jaką wybrać lekturę?

Sięgając na półkę z książkami, nie wiesz co wybrać ? Wszystko zależy od Twoich upodobań. Przeczytaj artykuł, popytaj znajomych i wybierz właściwą dla siebie lekturę. Czytanie to frajda!

biblioteka dodano: 29.11.2012 12:10

Dlaczego warto czytać harlequiny?

Harlequin to książki o miłości, uczuciu i namiętności. Kobiety czytając taką książkę mogą przeżyć coś, czego w realnym świecie nigdy nie doświadczą. Śledząc losy bohaterów mogą uczyć się na ich błędach. Po przeczytaniu takiej książki mogą wprowadzić do swojego związku trochę świeżości.

harlequin dodano: 04.11.2011 10:01

PREZENTY NA DZIEŃ DZIECKA. Jakie AUDIOBOOKI warto kupić dziecku?

Dzieci uwielbiają, kiedy czytamy im bajki. Jednak żaden rodzic nie jest w stanie robić tego godzinami. Tymczasem książki w wersji audio, chociaż nie zastąpią kontaktu z rodzicem, pomagają dziecku pokochać czytanie. Audio-booki przydają się jako tło do zabawy, albo jako usypianka. Ale które wybrać?

audiobooki dodano: 01.06.2012 07:06 | odpowiedz (2)

Kto i kiedy może stwierdzić u dziecka dysleksję?

Dysleksją określa się zaburzenie objawiające się trudnościami w czytaniu. Jest ona niezależna od inteligencji oraz warunków środowiskowych.

dysleksja dodano: 20.08.2012 22:43

Jak sprawdzić, czy dziecko jest dyslektykiem?

Dysleksja jest najczęściej efektem nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Wiążą się z nią zaburzenia pamięci, opóźnienia w rozwoju języka, kłopoty z orientacją. Przyczyn tych zaburzeń można szukać w nieprawidłowym przebiegu ciąży, uszkodzeniach podczas porodu lub we wczesnym dzieciństwie.

dyslekcja dodano: 09.01.2012 11:43 | odpowiedz (1)

Jak czytać KODY KRESKOWE? Co oznaczają tajemnicze kreski i cyfry na opakowaniu produktów?

Dziś kody kreskowe znajdziemy na każdym niemal produkcie. Ten "szlaczek" to swoisty dowód osobisty produktu. Co kryje się pod czarnymi kreskami, jakie informacje i dla kogo?

kod dodano: 27.04.2012 12:30

Co zrobić z niepotrzebnymi już książkami? Jak uwolnić książki albo gdzie je sprzedać?

Uwielbiasz czytać, ale twoja domowa biblioteka urosła do kolosalnych rozmiarów? A może przeczytałeś już wszystkie swoje książki i chcesz się ich pozbyć? Najgorszym wyjściem jest wyrzucenie przeczytanych książek do kosza. Istnieją lepsze sposoby na opróżnienie domowej biblioteczki. Mówimy, co zrobić z niepotrzebnymi książkami.

antykwariat dodano: 08.05.2013 10:15 | odpowiedz (3)

Czy wiesz, dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie dziecku na głos to inwestycja w jego rozwój. Wspólne czytanie sprawia, że maluch wycisza się i uspokaja, ale też rozwija wyobraźnię i wrażliwość, ćwiczy pamięć i poszerza zasób słów. To też miła forma spędzania wolnego czasu.

dziecko dodano: 12.08.2011 09:09

PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA - jakie KSIĄŻKI ucieszą twoje dziecko?

Książka jest ważna. Już od dziecka wprowadza nas w inne światy, uczy, rozśmiesza, pozwala zrozumieć własne emocje i buduje zmysł estetyki. Lektury dla swojego dziecka wybierajmy więc ze szczególną starannością. Czym się kierować przy tym niełatwym wyborze? Podajemy sprawdzone wskazówki i podpowiedzi.

CO KUPIĆ DZIECKU dodano: 15.05.2012 13:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

czytanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. czytanie. Wszystko na temat czytanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.