porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ile lat ma DĄB BARTEK - jeden z najstarszych i największych dębów rosnących w Polsce?

Dąb Bartek, nazywany królem polskich drzew, jest jednym z najbardziej znanych pomników przyrody w Polsce. Będące pod ochroną sędziwe drzewo, mimo iż boryka się z chorobami wieku starczego, wciąż jest żywe i ma się całkiem dobrze. Ile lat ma dąb Bartek?

Dąb Bartek wiek dodano: 03.10.2012 14:35

Gdzie rośnie i ile lat ma dąb Bartek?

Dąb Bartek to olbrzymie, stare drzewo, z którym związane jest wiele legend. Pod dębem Bartkiem odpoczywał podobno Bolesław Krzywousty, a Jan II Sobieski i Marysieńka ukryli w nim skarby. Gdzie rośnie i ile lat ma dąb Bartek?

Bartek dąb dodano: 12.11.2012 10:53

Gdzie rośnie dąb Bartek, ile tak naprawdę ma lat?

Dąb Bartek jest jednym z najstarszych pomników przyrody w Polsce. Niszczony przez pioruny przetrwał na złej glebie aż do naszych czasów. Sprawdź, ile lat ma "Król Polskich Drzew" i gdzie możesz go zobaczyć!

Bartek dąb dodano: 07.11.2012 18:14 | odpowiedz (1)

Ile lat ma najstarsze drzewo rosnące w Polsce?

Najstarsze drzewo rosnące w Polsce ma prawie 1300 lat i nie jest to wcale dąb Bartek. To nawet nie jest dąb. Jakie drzewo jest najstarsze w Polsce? Gdzie rośnie?

cis dodano: 12.11.2012 11:59 | odpowiedz (2)

Najstarsze dęby w Polsce - gdzie rosną?

Jeśli interesują Cię najstarsze polskie dęby, koniecznie wybierz się do Lasu Kołobrzeskiego. Tam niemal obok siebie rosną 800-letni Bolesław i liczący 640 lat Chrobry. Co wiadomo o tych drzewach?

dąb bolesław dodano: 23.10.2014 12:15 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
(nie)Święta Matka Teresa. Kontrowersyjne rysy zakonnicy z Kalkuty

Mit Matki Teresy wspiera się na powszechnym przeświadczeniu o jej ...

Dąb Bartek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Dąb Bartek. Wszystko na temat Dąb Bartek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.