porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak dobrać kolor dachu do elewacji z klinkieru?

Zestawienie koloru brązowego dachu i białej elewacji jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem. A jaki kolor dachu pasuje do elewacji z klinkieru? Sprawdźmy! 

barwa dodano: 18.06.2012 13:11

Jak doświetlić ciemne kąty poddasza? Jak oświetlić poddasze?

Światło na poddasze można doprowadzić przez okna pionowe, w lukarnie lub ścianie szczytowej, oraz okna dachowe zwane połaciowymi. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety funkcjonalne i estetyczne. Jak doświetlić poddasze?

Jak doświetlić poddasze? dodano: 13.05.2012 16:05

Dachówka jako naturalny materiał pokryciowy. Dachówka ceramiczna czy cementowa?

Zarówno dachówka ceramiczna, jak i cementowa są wytwarzane z naturalnych materiałów. Dzięki temu są to zdrowe pokrycia, przyjazne środowisku i człowiekowi, a więc ekologiczne.

dachówka dodano: 07.09.2011 15:38

Dachówki czy blachodachówki, czyli co wpływa na wybór pokrycia dachowego?

Blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe to najpopularniejsze materiały pokryciowe. Czy jednak każde pokrycie dachowe będzie się nadawało na nasz dach? Niekoniecznie. Sprawdź, co ma największy wypływ na wybór pokrycia dachowego?

blacha trapezowa dodano: 25.04.2012 12:43

Kiedy warto stosować świetliki tunelowe? Z jakimi wydatkami trzeba się wtedy liczyć?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe oferuje nam wiele praktycznych rozwiązań. Jednym z bardziej przystępnych cenowo, a przy tym użytecznych, są świetliki tunelowe.

światło naturalne dodano: 17.03.2014 11:07

Jak sprawdzić stan dachu? SPRAWDZONE RADY

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, sprawdzając stan dachu. Które elementy dachu są najbardziej zagrożone uszkodzeniami? Koniecznie o nie zadbaj, zanim na dobre rozszaleją się jesienne ulewy i nadejdzie zima.

dach jesienią dodano: 05.11.2013 09:26

Ile czasu zajmnie pokrycie dachu dachówkami? Od czego zależy czas krycia dachu dachówkami?

Dachówki trzeba zamocować do łat klamrami, spinkami lub drutem miedzianym. Przytwierdza się każdą dachówkę karpiówkę lub typu mnich-mniszka. Nieco mniej pracy jest z dachówkami zakładkowymi. Mocuje się co piąta z nich na połaci, a także każdą skrajną. Dużo zatem zależy od sprawności dekarza.

ceramiczne pokrycie dodano: 04.12.2012 11:24

Czy płotki przeciwśnieżne na dachu są konieczne?

Czy na każdym dachu należy montować zabezpieczenia przeciwśnieżne? Na połaciach o dużym nachyleniu płotki są niezbędne. Na dachach bardziej płaskich – do 30° – nie trzeba ich wykonywać, ale warto to robić, zwłaszcza na terenach obfitujących w opady śniegu. Zgromadzona na dachu warstwa może bowiem nagle odspoić się od pokrycia i zsunąć w dół.

lawina dodano: 14.02.2012 17:52

Jak ochronić dach przed śniegiem? Dlaczego należy to robić?

Choć przepisy budowlane nie wymagają, aby na dachach domów jednorodzinnych montować zabezpieczenia przeciwśniegowe, lepiej się w nie zaopatrzyć. Dlaczego? Zsuwające się z połaci bryły śniegu mogą bowiem uszkodzić rynny i to co stoi wokół budynku! ZAŁATW TO PRZED ZIMĄ!

ochrona domu dodano: 31.10.2011 16:19

Co zrobić, żeby komin nie przeciekał?

Aby mieć pewność, że na styku ściany komina z pokryciem dachowym nie będzie przecieków, miejsce to trzeba wykończyć odpowiednią obróbką blacharską. Kołnierz, która zakrywa szczelinę pomiędzy kominem a pokryciem dachowym musi być odpowiednio uszczelniony. Zobacz, co zrobić, aby komin nie przeciekał?

kołnierz dodano: 08.12.2011 07:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

dach szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dach. Wszystko na temat dach na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.