porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest zielony dach? Czy wiesz, że dach płaski możesz zmienić w ogród?

Stropodach to obecnie najtańszy sposób na przekrycie domu. Jeśli zaplanujemy dach odwrócony, to możemy stworzyć na nim mini ogród - tak zwany zielony dach. Jak zmienić płaski dach w ogród?

dach zielony dodano: 24.04.2012 09:47

Czy płaski dach trzeba odśnieżać? Odśnieżanie dachu i wymiana doświadczeń

Dachy powinno się projektować tak, aby udźwignęły duże masy śniegu i nie trzeba ich było odśnieżać. Może się jednak okazać, że nie każdy dach spełnia te warunki. Dach płaski - ile śniegu może wytrzymać?

dach odśnieżanie dodano: 15.02.2012 07:37

Co to jest dach odwrócony? Czy zastosowanie dachu odwróconego jest dobrym rozwiązaniem?

Czy warto zastosować dach odwrócony? Tradycyjne dachy płaskie mogą łatwo ulegać uszkodzeniom. Ich hydroizolacja, jako ostatnia warstwa, narażona jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Wystarczy zamienić ją miejscami z termoizolacją i powstaje dach odwrócony – znacznie odporniejszy.

budowa dach odwrócony dodano: 02.05.2013 14:00

Czym docieplać dach płaski, a czym skośny?

Remont dachu lub poddasza to okazja na zwiększenie izolacyjności cieplnej tej części domu. Zobacz, czym i jak docieplać dach, by uciekało przez niego jak najmniej ciepła?

dach skośny dodano: 13.10.2011 16:34 | odpowiedz (1)

Jak wentylować płaski dach?

Do ostatnio niezwykle modnych domów o prostej, minimalistycznej bryle najlepiej pasuje stropodach, czyli dach płaski. Może być wentylowany lub niewentylowany. Lepszym rozwiązaniem jest stropodach wentylowany. Żeby wentylacja dachu płaskiego przebiegała bez zakłóceń, potrzebne są odpowiednie otwory wentylacyjne. 

dom kostka dodano: 14.09.2011 16:07

Co to jest STROPODACH WENTYLOWANY? Jak się go buduje?

Stropodachy wentylowane są najpopularniejszymi dachami płaskimi. Pusta przestrzeń pomiędzy termoizolacją a izolacją przeciwwilgociową umożliwia w nich swobodną cyrkulację powietrza, co chroni ocieplenie przed zawilgoceniem.

stropodach konstrukcja dodano: 05.09.2012 16:31

Dachy płaskie: jak je izolować i wykańczać? Wszystko o stropodachu niewentylowanym

Dach płaski, zwany stropodachem niewentylowanym, to przegroda, przez którą może uciekać nawet do 15% energii cieplnej. Oprócz ocieplenia dach wymaga też szczelnego i trwałego pokrycia pełniącego funkcję hydroizolacyjną. Oto zasady ocieplania i wykańczania dachów płaskich.

dach płaski izolacja dodano: 13.05.2013 13:06

Jak uszczelnić cieknący dach płaski z papy?

Co zrobić, gdy dach płaski z papy przecieka? W zależności od stopnia uszkodzenia dachu możemy próbować go prowizorycznie uszczelniać lub zdecydować się na gruntowny remont. Inaczej naprawa cieknącego dachu płaskiego przebiega, gdy jest pod nim pomieszczenie nieogrzewane, a inaczej - nad pomieszczeniem ogrzewanym.

dach płaski przecieka dodano: 16.12.2013 14:27

Jak wyremontować stary dach płaski? Remont dachu płaskiego krok po kroku

Impulsem do remontu dachu płaskiego są przecieki widoczne po obfitych deszczach lub roztopach. Wymiana pokrycia na nowe i szczelne to także doskonała okazja do zwiększenia izolacyjności cieplnej stropodachu. Zobacz, jak wyremontować i ocieplić dach płaski.

dach płaski papa dodano: 08.05.2013 13:12

Dlaczego warto zrobić ZIELONY DACH?

Wraz z modą na ekologię rośnie zainteresowanie dachami zielonymi, czyli obsianymi roślinnością. Czy warto zainwestować w dach zielony? Jakie zalety ma to rozwiązanie? Poznaj 5 argumentów za.

dach odwrócony dodano: 05.01.2012 12:25 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

dach płaski szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dach płaski. Wszystko na temat dach płaski na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.