porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dachówki czy blachodachówki, czyli co wpływa na wybór pokrycia dachowego?

Blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe to najpopularniejsze materiały pokryciowe. Czy jednak każde pokrycie dachowe będzie się nadawało na nasz dach? Niekoniecznie. Sprawdź, co ma największy wypływ na wybór pokrycia dachowego?

blacha trapezowa dodano: 25.04.2012 12:43

Ile czasu zajmnie pokrycie dachu dachówkami? Od czego zależy czas krycia dachu dachówkami?

Dachówki trzeba zamocować do łat klamrami, spinkami lub drutem miedzianym. Przytwierdza się każdą dachówkę karpiówkę lub typu mnich-mniszka. Nieco mniej pracy jest z dachówkami zakładkowymi. Mocuje się co piąta z nich na połaci, a także każdą skrajną. Dużo zatem zależy od sprawności dekarza.

ceramiczne pokrycie dodano: 04.12.2012 11:24

Które pokrycie dachowe jest najtrwalsze?

Wybierając dach chcemy, by wyglądał solidnie. Jednak przede wszystkim oczekujemy, że będzie nam służył przez wiele lat bez konieczności remontów. To przecież wizytówka naszego domu! Podpowiadamy, które materiały dachowe są najtrwalsze.

blacha cynkowo-tytanowa dodano: 18.12.2012 12:38

Glazurowane, angobowane, naturalne... Jak mogą być wykończone dachówki? Które wybrać?

Od tego, jak wykończone są dachówki ceramiczne, zależy nie tylko wygląd dachu, ale również kondycja pokrycia. Dachówki glazurowane, angobowane, naturalne lub barwione w masie – co trzeba o nich wiedzieć?

dachówki angobowane dodano: 18.06.2013 10:44

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Wybierając pokrycie dachowe najczęściej w pierwszej kolejności kierujemy się względami estetycznymi. Jednak nie można poprzestać tylko na tym. Trzeba też wziąć pod uwagę uwarunkowania techniczne. Wybrany materiał na pokrycie dachowe będzie miał bowiem wielkie znaczenie dla trwałości dachu. O czym należy pamiętać wybierając materiał na dach?

dach dodano: 07.10.2012 11:52

Budowlany lumpex - jakie materiały można kupić z drugiej ręki i zaoszczędzić na budowie domu?

Jeśli chcesz budować ekologicznie, powinieneś pomyśleć, czy niektórych produktów nie da się wykorzystać ponownie. Podpowiadamy, które materiały budowlane pochodzące z rozbiórki starych domów warto wykorzystać i gdzie ich szukać.

budowlany recykling dodano: 13.10.2012 12:15

Mech na dachu: jak usunąć mech z dachówek?

Wiele osób rezygnuje z dachówek, bo obawia się, że takie pokrycie szybko straci swój wdzięk. Glony, mchy i zabrudzenia nie są jednak złem koniecznym. Łatwo można ich uniknąć, a gdy się pojawią – skutecznie usunąć. Jak się pozbyć mchu z dachówek?

czyszczenie dachu dodano: 13.06.2013 09:00 | odpowiedz (1)

Folia dachowa pod dachówkę – jaką wybrać?

Pod pokrycie z dachówek często planowana jest izolacja z folii dachowej. Zobacz, jaką folie wybrać do tego zastosowania.

dachówki cementowe dodano: 11.02.2015 13:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

dachówki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dachówki. Wszystko na temat dachówki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.